25.06

Банківський форум

Мороз і Черновецький стали "ворогами преси"

Четвер, 3 травня 2007, 14:49

Мер Києва Леонід Черновецький та спікер Олександр Мороз потрапили до першого українського рейтингу "Вороги преси", проведеного Інститутом Масової інформації та Незалежною медіа профспілкою.

Про це було оголошено в четвер на спільній прес-конференції громадської організації "Інститут Масової Інформації" та Незалежної Медіапрофспілки України, повідомляє ІМІ.

Згідно із рейтингом Черновецький потрапив на перше місце через ведення цензури в комунальних ЗМІ, тиск на ЗМІ через подання позовів до суду та інше.

На друге місце потрапив депутат від Партії регіонів Олег Калашніков. У десятку також потрапили регіонали Василь Кисельов та Дмитро Шенцев.

Також до рейтингу потрапив голова Верховної Ради АР Крим Анатолій Гриценко, міський голова Донецька Олександр Лукьянченко, голова Львівської обласної ради Михайло Сендак.

Спікер Олександр Мороз потрапив до списку під номером десять. Згідно із повідомленням ІМІ, він "подавав численні позови на друковані та Інтернет ЗМІ за критичні публікації про себе та свою діяльність".

Водночас, згідно моніторингу ІМІ у 2006 році українським медіа не вдалося закріпити позитивні досягнення, принесені "помаранчевою революцією", а рівень конфліктності між пресою і владою знову зріс.

Такі результати моніторингу ІМІ оприлюднила на прес-конференції в четвер у Києві виконавчий директор інституту Вікторія Сюмар.

На її думку, існують серйозні тенденції до збільшення частки злочинів, здійснених проти журналістів: деякі показники зросли майже в два рази в порівнянні з минулим роком, хоча і не перевищили показники попередніх років.

За словами Сюмар, кількість арештів і затримання журналістів у 2006 році склало 3 випадки, у той час як у 2005 - них було тільки два.

Випадків побиття, нападів і залякування в 2006 році було зафіксовано 29, у 2005 - 16, випадків цензури в 2006 році було зафіксовано 31, у 2005 - 14,
випадків економічного, політичного непрямого тиску в 2006 році було 15, у 2005 - 12.

Позовів до ЗМІ і журналістів у 2006 році зафіксовано 27, у 2005 - 13;

позовів ЗМІ і журналістів у 2006 - 7, у 2005 - 6.

Сюмар також повідомила, що достатньо незалежною стала редакційна політика більшості ЗМІ.

У той же час, на думку Сюмар, політична криза, що спостерігається в даний час, виявив набагато більше проблем, яких раніше не було.

ІМІ, "Інтерфакс-Україна"

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: