МЗС вимагає пояснень від Росії за радника Ющенка

11 переглядів
Середа, 6 червня 2007, 08:08

Міністерство закордонних справ України просить Російську Федерацію надати голові Національної ради з питань культури та духовності при президенті України, раднику президента Миколі Жулинському дозвіл на в’їзд на територію Росії.

"МЗС України закликає російську сторону надати роз’яснення щодо підстав запровадження практики заборони на в’їзд на територію Російської Федерації громадянам України, дії чи публічні заяви яких не спричинили порушення російського законодавства чи були б спрямовані на підрив національної безпеки Росії", - сказано в коментарі прес-служби МЗС.

"За умов відсутності обґрунтованих мотивів, просимо невідкладно надати громадянинові України Жулинському дозвіл на в’їзд на територію Російської Федерації", - наголошується в коментарі.

Українська сторона зазначає, що Жулинський "у відповідності до своїх функціональних обов’язків та своїм особистим прикладом працює на користь зміцнення культурних та духовних зв’язків між українським та російським народами".

На думку МЗС України, "застосування практики негуманного ставлення російськими компетентними органами в аеропорту м. Санкт-Петербург щодо Жулинського... не відповідає духові українсько-російських відносин та стану існуючого двостороннього діалогу".

Як відомо, у вівторок, 5 червня, в аеропорту Санки-Петербургу Жулинському відмовили у в’їзді на територію Росії.

На його думку, це може бути пов’язано з депортацією із Сімферополя у вівторок російського політолога, лідера Міжнародного Євразійського руху Олександра Дугіна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua