Ющенко зустрінеться з Путіним, щоб поговорити про "неприємні речі"

13 переглядів
Середа, 6 червня 2007, 15:19

Президент Віктор Ющенко планує зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним під час самміту СНД у Санкт-Петербурзі 10 червня.

Про це він повідомив у середу під час брифінгу.

"Найактуальнішим питанням буде підписання плану дій Україна – Росія на 2007-2008 роки. Це проведення політичних переговорів та реалізація конкретних заходів по 23 пунктах", - сказав Ющенко.

За його словами, зокрема, йтиметься про врегулювання прикордонних стосунків, делімітацію водного кордону та демаркацію кордону на суходолі між Україною та Росією, "а також базування Чорноморського флоту в Севастополі, зокрема інвентаризація об’єктів навігації, нерухомості та інші питання, які поки що не врегульовані великим договором".

Окремо будуть обговорюватися енергетичної співпраці, у сфері авіабудування, космічної галузі та питання гуманітарної і соціальної галузей.

Ющенко також повідомив, що вже мав розмову з Путіним щодо спрощення процедури перетину кордону і налагодження роботи митних органів обох держав.

"Окрім цього, безумовно, обговорюватимемо і ті інциденти, які виникли в останні дні. Це неприємні моменти, але нікуди не дінешся, їх доведеться коментувати", - додав він.

Водночас Ющенко зазначив, що він з занепокоєнням спостерігає "за тим напруженням, яке в останній час формується в українсько-російських стосунках".

"Але хотів би вас завірити, що жодного приводу для такого ускладнення українська сторона не дає", - сказав він.

При цьому президент підкреслив, що Україна демонструє хороший приклад того, як "через складний, можливо, затяжний діалог" вона виходить з політичної кризи.

"Не хочу ніякої аналогії робити, але 15 років тому для врегулювання такої кризи у деяких наших сусідів знадобилося введення військ і стрільба по парламенту", - сказав він.

"Те, що зараз відбувається в Україні – це наш політичний погляд, наше політичне життя і нам би не хотілося, аби хтось дозволяв собі коментувати внутрішнє, в тому числі політичне, життя в Україні", - додав Ющенко.

Українська правда


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua