Європа просить Україну не напружуватися – скоро все буде

20 грудня 2007, 15:40

У Європейській комісії впевнені, що питання про експортні мита з Україною буде узгоджено і успішно вирішено в найкоротші терміни, і Україна вступить до Світової організації торгівлі найближчим часом.

Про це йдеться в заяві представництва Єврокомісії в Україні, що була поширена у зв'язку з високим рівнем уваги громадськості до завершення процесу вступу України до СОТ, повідомляє УНІАН.

Станом на грудень 2007 року, наголошується в заяві, "українська влада і Єврокомісія здійснюють конструктивний пошук взаємовигідного рішення щодо ставок експортного мита, які застосовуються Україною".

Реклама:

Це рішення, зазначає Єврокомісія, "прокладе шлях до завершення багатостороннього процесу переговорів про вступ (до СОТ)".

Європейський Союз, наголошується в заяві, вважає, що рішення має гарантувати дотримання графіків зниження експортних мит, узгоджених учасниками переговорів від української сторони і Верховною Радою.

"Суть європейської пропозиції полягає в тому, аби "пов'язати" графіки зниження мита з остаточно зниженим рівнем мита в рамках СОТ, що є формальним юридичним зобов'язанням не виходити за межі узгоджених рівнів митних ставок", - пояснюється у заяві.

"Ця пропозиція розповсюджується лише на ту продукцію, до якої зараз застосовуються експортні мита (брухт чорних і кольорових металів, шкури і шкіра, насіння олійних культур і жива худоба), і повністю відповідатиме ставкам мита, вже схвалених парламентом України", - додається у документі.

РЕКЛАМА:

"Виконання європейської пропозиції щодо експортних мит в контексті СОТ не вимагатиме ні нових законодавчих актів, ні подальших знижень ставок мита", - наголошують у Єврокомісії.

Як відомо, наприкінці листопада Євросоюз висунув останню вимогу щодо вступу України до СОТ - Києву необхідно, ще до вступу до організації (вперше у світовій практиці), переглянути регулювання експортного мита.

Україна заявила про готовність не тільки зберегти нинішні рівні експортних мит, а й знизити ці ставки на п'ять товарних груп, чутливих для ЄС, аж до відмови від експортного мита після вступу до СОТ і набрання чинності угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Через неузгодженість цього питання зірвався графік вступу України до СОТ. Таким чином, Україні вступити до СОТ в 2007 році, як очікувалося раніше, не вдасться.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: