Яценюк попередив, що Тимошенко не вдасться бути стерильно чистою

Четвер, 3 січня 2008, 14:38

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк називає ухвалений парламентом закон про держбюджет на 2008 рік виключно технічним документом.

"Цей бюджет (у його невдосконаленому варіанті) не догма. Для мене він був важливий тільки в одному: треба було його прийняти, щоб підвищити соціальні стандарти", - сказав він в інтерв'ю "Україні молодій".

"Щоб у нас не було ніяких проблем із зовнішнім світом, бо коли країна входить у новий рік без бюджету, це впливає не лише на державні фінанси, а й на корпоративні", - пояснив спікер.

Серед можливих проблем Яценюк назвав "негайне подорожчання ставок для запозичення українським банкам і клієнтам, погіршення умов виходу на зовнішні ринки, проблеми з "Нафтогазом".

"Тому це наразі суто технічний документ, який дав можливість уникнути таких проблем. Уникнути, а не розв'язати їх", - наголосив голова Верховної Ради.

Яценюк переконаний, що "на бюджет треба дивитися не як на кошторис доходів і витрат... державний бюджет - це не фіскальний документ і не міністр фінансів є особою, що визначає, яким він має бути".

"Міністр фінансів - це особа, яка може визначити тільки збалансовані підходи щодо доходів і витрат. А цілі й напрями використання бюджетних коштів повинні визначати винятково галузеві міністерства", - додав спікер.

"Ці напрями мають безпосередньо стикуватися з програмними цілями уряду, а вони сьогодні ще не ухвалені", - зауважив Яценюк, додавши, що саме через це наполягав, "щоб наступна сесія Верховної Ради почалася з послання президента про внутрішнє й зовнішнє становище України".

Цей документ, на думку спікера, "є головним у визначенні "колії", якою має йти країна і вже виходячи з пріоритетних цілей і завдань, закладених у посланні президента, уряд повинен подати до парламенту програму дій Кабміну".

"Є ще державна програма соціально-економічного розвитку України. Ці три базові документи визначають, чого ми хочемо досягнути у 2008 році, які реформи провести", - додав Яценюк.

При цьому він зауважив: "А у нас завжди який підхід до бюджету? "Давайте максимум зберемо і максимум витратимо". Витратимо на що? На популізм".

"Якщо цей Кабмін хоче стати урядом реформаторів, то в нього не вийде бути кришталево чистим і стерильним. Бо ті, хто при владі, повинні брати на себе відповідальність", - попередив спікер.

"Непопулярну, складну відповідальність, яку, певно, не підтримуватиме в тому числі і їхній електорат, принаймні в короткотерміновій перспективі. Але яка дасть країні можливість розвиватися - через рік, два, три. А працювати "сьогодні на сьогодні" - це не уряд, а піар-кампанія", - додав він.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!