Які обов'язки взяла Україна перед СОТ

12 переглядів
10
Вівторок, 5 лютого 2008, 23:11

Україна буде здійснювати контроль цін згідно з правилами СОТ і враховувати інтереси її членів, що займаються експортом.

Про це говориться в прес-релізі СОТ, у якому оприлюднені основні зобов'язання Києва, узяті при вступі в цю організацію.

Відповідно до нього, після вступу Україна не буде встановлювати обов'язкові мінімальні ціни на імпортовані товари і продовжить публікувати список товарів і послуг, ціни на які встановлюються урядом.

Усі збори на залізничні перевезення будуть встановлюватися на недискримінаційній основі.

Київ також зобов'язався, що після вступу до СОТ торговельна діяльність держпідприємств України буде цілком узгоджуватися з умовами організації, а всі держпідприємства будуть працювати на комерційній основі.

Крім того протягом одного року після вступу Україна буде надавати інформацію СОТ про діяльність цих компаній, а також регулярно складати доповіді для членів СОТ про розвиток програми приватизації.

Україна буде централізовано вводити умови СОТ і протокол вступу на всій території і забезпечувати правом звернення до незалежного трибуналу щодо адміністративних норм у справах СОТ.

У сфері прав торгівлі Київ зобов'язався, що плата за реєстрацію медикаментів, пестицидів, сільськогосподарських хімікатів, а також плата за одержання ліцензій на експорт і імпорт алкогольних напоїв і тютюнових виробів буде встановлюватися з вимогами СОТ і буде відповідати рівню вартості наданих послуг.

Від фізичних осіб і компаній, що бажають робити експорт або імпорт, не буде вимагатися фізична присутність або наявність інвестицій в Україні. Їм необхідно буде тільки зареєструватися у відповідних органах, говориться в документі.

Оплата і збори за надані послуги Україна установлюватиме відповідно до норм СОТ і надавати дану інформацію членам СОТ за вимогою, а внутрішні податки на товари, імпортовані країнами-членами СОТ, будуть встановлюватися на недискримінаційній основі.

Київ також узяв зобов'язання, що після вступу Україна скасує і не буде встановлювати кількісні обмеження на імпорт або інші нетарифні міри, що не передбачені угодою СОТ.

Зокрема, Україна не буде вводити заборону на м'ясну продукцію, якщо це не погоджено нормами СОТ, і буде встановлювати прозорі і науково обґрунтовані стандарти на торгівлю даною продукцією.

Крім того Україна скасує заборону на імпорт автобусів, вантажівок і машин старше восьми років.

Київ уведе процедуру одержання ліцензій на імпорт згідно з нормами СОТ і після вступу в цю організацію впровадить угоду по визначенню митної вартості і правила сертифікації продукції.

Не буде вимагатися думка експерта з комерційної палати щодо класифікації товарів, щоб одержати ліцензію на імпорт або експорт, а якщо будуть вводитися спеціальні перевірки перед транспортуванням товару, вони будуть тимчасовими і будуть узгоджуватися з нормами СОТ.

У частині антидемпінгових зобов'язань і гарантій Україна має внести зміни до торговельного законодавства, щоб воно було погоджено з нормами СОТ.

Київ зобов'язався скоротити експортні мита на брухт чорних і кольорових металів, насіння, шкіру, велику рогату худобу, а також з дати вступу не встановлювати обов'язкові мінімальні ціни на експорт. Одночасно заходи для обмеження експорту, включаючи вимоги по його ліцензуванню, будуть установлюватися тільки відповідно до норм СОТ.

Після вступу буде також скасовано заборону на експорт брухту кольорових металів, а також експортні обмеження на зерно. Крім того, буде скасовано заборону на експорт дорогоцінних металів і каменів, крім золота, срібла і діамантів.

У сфері промислової політики і субсидій після вступу Україна скасує всі субсидії експорту й імпортозаміщення.

У частині технічних границь торгівлі, говориться в документі, Київ погодить технічні бар'єри торгівлі після вступу у СОТ.

Крім того Україна зобов'язалася керуватися у першу чергу, міжнародними, а не національними і регіональними стандартами.

Україна також скоротить кількість товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації третього типу, і надасть СОТ переглянутий список до 31 січня 2012 року.

У сфері санітарії і фітосанітарії Київ зобов'язався погоджувати свої дії із санітарними і фітосанітарними нормами і визначати рамки відповідальності контролюючих органів у даній сфері. Зокрема, Україна не буде блокувати імпорт м'ясних продуктів, оброблених гормонами.

У сфері угоди про торговельні аспекти інвестиційних мір (Trade-Related Investment Measures) з дати вступу до СОТ Україна не буде підтримувати заходи, що суперечать даній угоді.

У повідомленні відзначається, що вільні зони будуть встановлюватися відповідно до норм СОТ.

У частині державних закупівель Київ після вступу стане спостерігачем у багатосторонній угоді про держзакупівлі і почне переговори про підписання даної угоди.

У сфері цивільної авіації Україна підпише багатосторонню угоду про цивільну авіацію в 2010 році, відзначається в повідомленні.

"Інтерфакс-Україна"

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 192.168.140.---Первомайськ..
Гарне життя дешевим не буває! Те, що нам обіцяють - це обман, наркотик, ілюзія щастя! Я не хочу їсти генетично модифіковані овочі, я не хочу їсти генетично модифіковані фрукти, я не хочу бігти за штучним життям!
IP: 77.122.227.---Morze..
06.02.08 10:14 ___napoleon

Да купите вы свою "европейскую рухлядь", не переживайте....Украину распяли с условиями начисто... поначалу вам даже понравится.... те же подержаные авто дешевле, курица в супермаркетах и т.п..... "почувствуете себя даже человеком" :) .... поначалу...
IP: 217.146.242.---napoleon..
___Morze
Хочу купить европейскую авторухлядь, которая по умолчанию лучше новых наших авто, но не могу из-за этих дебилов в Раде. Сами-то на мерсах. Их этот вопрос не волнует. может хотя сейчас снизятся поборы не пойми за что при растаможке
IP: 192.168.0.---Igor1981..
На рахунок митників- тут ми всі знаємо як вони прекрасно працюють, про яке мито ви говорите - з одної легальної фури з 20 які завозяться в Україну? Чи про одну показову на місяць затриману на кородоні. Донецька братва -яка контролює відсотків 70 УСЬОГО бізнесу України не платить і не платила ніякого мита, мало того ще й повертає ПДВ на пусті виімпортовані фури.
IP: .---Mytnyk..
Да уж фермерів можна привітати... з остаточним крахом цієї галузі.. а Артуріусу пропоную взяти до увагу таку обставину, що 35 % доходної частини бюджету в нас адмініструються митними органами, тобто є стягненнями при імпорті товарів... з яких береться пошлина, ПДВ і т.ін. ... а після вступу через декілька років цього робиться вже не буде... або буде але в значно менших обсягах... а тепер замислиться.... чи сплатять експортери... здебільшого крупні металургійні холдінгі... збільшені податки??
Усі коментарі