Ющенко радіє "Газпрому" і "Нафтогазу" – тому що проти війни

Середа, 5 березня 2008, 19:11

Президент Віктор Ющенко привітав "Газпром" та "Нафтогаз України" із досягненням порозуміння у вирішенні питання щодо відновлення поставок газу в Україну.

"Я вітаю російську сторону – "Газпром", українську - НАК "Нафтогаз" із тим, що досягнуто порозуміння", - цитує слова президента його прес-служба.

"Я не є прихильник газової війни, я є прихильник діалогу. Я переконаний, що зараз нам треба поменше використовувати емоції, а слід керуватися саме прагматичними національними інтересами", - додав він.

Ющенко нагадав про домовленості, досягнуті між Україною та Росією на найвищому рівні у середині лютого 2008 року.

Перша з них - розрахунки за спожитий у 2007 році газ здійснюються за ціною 130 доларів за 1000 кубометрів. "Це досягнуто. Ця проблема практично, окрім спірних 200 млн. доларів, вичерпана", - зазначив Ющенко.

Другою домовленістю було, починаючи з 1 січня 2008 року, залишити статус-кво за схемою організації ринку і ціни поставок - тобто 179,5 доларів за тисячу кубометрів газу.

Третьою домовленістю, нагадав президент, було продовжити у рамках цих домовленостей переговори між "Нафтогазом" і "Газпромом" про вдосконалення спільної діяльності на газовому ринку, притому, що з обох боків не буде внесено "нових непередбачуваних втрат в організацію ринку".

"Сьогодні можна сказати, що дві із трьох домовленостей досягнуто. Тому я вдячний експертам, які провели відповідні консультації сьогодні і вийшли на фінальні домовленості", - наголосив Ющенко.powered by lun.ua