Ющенко відправляє свої ікони до Москви

Субота, 3 травня 2008, 16:58

Виставка стародавніх скульптур та ікон з колекції президента Віктора Ющенка пройде у відділі особистих колекцій Державного музею образотворчих мистецтв імені Пушкіна в Москві з 6 по 31 травня.

"В експозицію включені предмети, що існували в сільських хатах, створені безвісними "богомазами", майстрами, що не мали професійної освіти", - повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-реліз Пушкінського музею.

"На відміну від таких традиційних видів народної творчості, як ткацтво, вишивка, народній скульптурі властива більша свобода індивідуального рішення образа", - відзначається в повідомленні.

Як зазначається в прес-релізі, скульптури, які будуть представлені на виставці, призначалися переважно для церковного інтер'єру й створювалися в обмеженій кількості.

"Більш розповсюдженими були розп'яття з невеликими фігурами. Причому в народного майстра ці образи майже втрачали свою святість, часто здобуваючи вигляд реально існуючих селян. Майже всі народні скульптури - анонімні, тільки в окремих випадках збереглися свідоцтва про майстрів і їх імена", - відзначається в повідомленні.

Також у прес-релізі йдеться, що особливе місце на виставці займуть гуцульські ікони, виконані на склі, що надає зображенню особливої яскравості й кольоровості.


powered by lun.ua