Балога вважає, що фракція Тимошенко кинула виклик Ющенку

Четвер, 5 червня 2008, 15:52

Глава секретаріату президента Віктор Балога вважає форсування розгляду у Верховній Раді питання зміни керівництва Фонду держмайна невиправданим і таким, що суперечить порядку виконання угоди про створення парламентської коаліції.

Про це він заявив, коментуючи вимогу фракції БЮТ розглянути кадрові питання у ФДМ, повідомляє прес-служба президента.

Також Балога відзначив, що згідно з Конституцією, кандидатура голови Фонду держмайна подається до Верховної Ради офіційним документом за підписом прем'єр-міністра.

Тому розгляд кадрового питання щодо ФДМУ неможливе, оскільки не дотримані необхідні для цього процедури, вважає він.

"Після того, як Рада почала працювати, демонструючи конструктивізм і злагодженість, над сесійною залою знову почав витати дух потенційного конфлікту. Вкотре частина парламентської більшості, а саме БЮТ, виносять на розгляд суперечливе питання щодо Голови ФДМУ", - сказав Балога.

"Рішення цієї політичної сили про заміну одіозної кандидатури Портнова варто вітати, однак немає жодного виправдання затятому прагненню домогтися кадрового голосування вже сьогодні. Адже такий підхід прямо суперечить положенням угоди про створення коаліції у Верховній Раді, де зрозумілою всім українською мовою чітко записано зобов'язання невідкладно прийняти пакет із 12 законопроектів. Це зобов'язання донині повністю не виконано, і розгляд будь-яких кадрових питань лише заганяє парламентську більшість у глухий кут недотримання досягнутих домовленостей", - додав він.

Керівник секретаріату також відзначив, що під час останніх зустрічей депутатів із демократичної коаліції з президентом Віктором Ющенком, серед іншого, йшлося і про реалізацію положень коаліційної угоди.

На думку Балоги, "педалювання фракцією БЮТ питання про зміну керівництву Фонду держмайна до ухвалення першочергових законопроектів означає не лише порушення коаліційної угоди, а й демонстративний виклик президенту".

Глава Секретаріату вважає це "неприпустимим з усіх точок зору".

"Застерігаю фракції більшості від створення нових фронтів внутрішнього протистояння. Суспільство чекає від коаліції стабільної, неконфліктної роботи, пріоритети якої, зокрема, виписані в коаліційній угоді. Не слід навмисно провокувати чинники розладу ще такої "нестабільної стабільності" у парламенті. Питання щодо керівництва ФДМУ необхідно обов'язково розглянути, але тільки у спосіб, який зміцнить, а не ослабить коаліцію", - сказав Балога
powered by lun.ua