Яценюк каже, що це він рятує коаліцію

Понеділок, 9 червня 2008, 16:15

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає, що на сьогодні немає юридичних підстав говорити про розпад коаліції.

Про це він заявив в понеділок в інтерв’ю журналістам в Афінах, повідомляє УНІАН.

"Є єдина особа, згідно із законодавством України, яка має право виголосити про припинення діяльності коаліції – це голова ВР. Голова ВР це не виголосив", - сказав Яценюк.

Таку свою позицію він пояснив тим, що відсутні будь-які юридичні підстави для визнання коаліції такою, що припинила свою діяльність.

На думку голови ВР, вихід двох депутатів з коаліції може вплинути лише на результати голосувань. Він нагадав, що поки не буде хоча б однією із фракцій коаліції прийняте рішення про вихід з коаліції, до цього моменту "коаліція вважається такою, що абсолютно нормально функціонує".

Водночас, на думку Яценюка, процес, який зараз відбувається всередині коаліції, "є дуже поганим сигналом". "Всередині має бути політичний діалог", - сказав він.

Крім того, Яценюк вважає, що "сьогодні доля коаліції тримається у руках спікера, який не виголошує про припинення її діяльності, бо не бачить юридичних підстав".

Яценюк також висловив упевненість, що з виходом двох депутатів з коаліції немає жодної загрози для існування і діяльності нинішнього уряду.

Як повідомлялося, 6 червня Яценюк на засіданні парламенту зачитав заяви депутатів Ігоря Рибакова від БЮТ і Юрія Бута від НУНС про вихід з коаліції.powered by lun.ua