Українці люблять перетворюватись з "Козлів" на "Кравчуків"

Вівторок, 5 серпня 2008, 15:47

В Україні протягом останніх кількoх років при реєстрації дітей залишаються популярними близько 30 імен, найпоширенішими серед яких є імена Олександр та Анастасія.

Про це, з посиланням на статистичні дані органів реєстрації актів цивільного стану, повідомляє Департамент у справах цивільного стану громадян Міністерства юстиції.

Найчастіше українці обирають серед чоловічих імен Олександр, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Іван, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Олексій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав.

Серед жіночих імен – Анастасія, Аліна, Дар’я, Катерина, Марія, Наталія, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Анна, Вероніка, Уляна, Олександра, Яна, Христина.

Втім, не знижуються симпатії українців і до дивних чи незвичайних для України імен.

Так, останнім часом у відділах РАЦС було зареєстровано хлопчиків на ім’я Лоаммій, Ленмар, Юстик, Арарат, Августин, Зелай, Пієтро, Раміс та дівчаток на ім’я – Еліта, Навіста, Піата, Елорія, Карабіна, Юрдана.

Сталим залишається показник українців, які у свідомому віці виявили бажання змінити власне ім’я.

Так, останнім часом у відділах РАЦС зареєстровано зміни імен: "Марина" на "Мадлена", "Марія" на "Богдана", "Марія" на "Мальвіна", "Тарас" на "Маркус".

Крім того, зафіксовані факти незвичайних змін прізвищ: "Попок" на "Веселуха", "Палка" на "Добров", "Козел" на "Кравчук", "Хвостова" на "Шальк", "Токарець" на "Хадімі", "Журомська" на "Вітувіс", "Білик" на "Царук", "Кремінська" на "Преподобна", "Малий" на "Гаджієв".

Зафіксовані також незвичайні факти одночасної зміни прізвища та імені.

Зокрема, Келеш Ольга стала Бінор Мішель, Білик Юлія – Марті Теа, Андропова Олена – Хепберн Дербі.

Щороку в Україні змінюють власні імена від 15 до 19 тисяч українців.
powered by lun.ua