Балога каже про нову коаліцію або дострокові вибори

Понеділок, 1 вересня 2008, 10:28

Голова секретаріату президента Віктор Балога не виключає створення нової коаліції, учасниками якої мають бути дві з трьох найчисельніших фракцій: Партії регіонів, БЮТ і НУНС, або проведення дострокових виборів.

Про це Балога заявив в понеділок, повідомляє прес-служба секретаріату президента.

На переконання Балоги, існує три шляхи виходу із ситуації, що склалася на сьогодні у парламенті.

За його словами, більшість має повернутися до виконання коаліційної угоди згідно з передбаченою в цьому документі послідовністю кроків і рішень.

На думку Балоги, лише неухильне дотримання взятих перед виборами зобов'язань на засадах рівноправного партнерства між учасниками коаліції дає надію на відновлення її стартових кондицій.

Водночас, він зазначив, що у разі, якщо такі можливості будуть зруйновані, тоді постає питання про можливість формування нової більшості, де неодмінними учасниками мають бути дві з трьох найчисельніших фракцій - Партії регіонів, БЮТ і "НУНС".

"Неодноразові спільні дії "бютівців" і "регіоналів" дають підстави для припущення, що союз БЮТ і ПР - зовсім не утопічний. Нехай нова коаліція буде й у такій конфігурації - головне, щоб у владу повернулися, нарешті, спокій і злагоджена робота уряду та парламенту", - наголосив він.

"Якщо ж більшість у Верховній Раді не утвориться, то це означатиме парламентську кризу, єдино можливим виходом із якої є дострокові вибори", - зазначив Балога.

На його думку, коаліція з обмеженою працездатністю підриває можливості для втілення пріоритетних державних програм, а отже, створює ризики у сфері національних інтересів. Крім того, це формує сприятливе середовище для виникнення різного роду деформацій як у політичній системі, так і в суспільному житті.

"Подальша консервація такого стану справ - неприпустима. Потрібні негайні рішення, які змінять ситуацію неправди, бездіяльності та корупції. Ці рішення потрібні, у першу чергу, суспільству і країні, які не можуть жити з напівспроможною владою", - зазначив він.

Балога припустив, що очікуваний розгляд у сесійній залі актуальних і складних питань - від становища на Кавказі та його впливу на Україну до Держбюджету наступного року - посилить загальний конфліктний потенціал цього складу Ради.

На його думку, нестійку єдність більшості можуть підточити і принципові протиріччя між її учасниками щодо низки резонансних проблем, зокрема, ролі Росії у подіях в Грузії.

"Оскільки лідер БЮТ Юлія Тимошенко своєю аморфною, законспірованою позицією щодо грузинського конфлікту фактично грає на руку Росії, такий крен у бік Москви зовсім не влаштовує патріотично налаштованих депутатів із блоку НУНС. Це може утворити нову тріщину на корпусі коаліції", - вважає Балога.

Він знову обвинуватив БЮТ у невиконанні коаліційної угоди та пояснив це тим, що її положення йдуть урозріз із амбіціями та планами БЮТ і її лідера.powered by lun.ua