Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Танки "Фаїни" призначалися для Південного Судану?

Середа, 8 жовтня 2008, 09:25

Є докази того, що українське судно "Фаїна", захоплене піратами біля узбережжя Сомалі, перевозило танки та зброю, які призначалися для Південного Судану.

Такі докази отримала "Бі-Бі-Сі".

Копія супровідних документів для вантажу, надана Бі-Бі-Сі, свідчить, що контракт здійснювався на замовлення уряду Південного Судану.

Це суперечить неодноразовим заявам уряду Кенії про те, що військове обладнання на борту українського судна постачалося в межах програми переозброєння кенійських збройних сил.

Хоча Кенія фігурує як один із підписантів контракту, вантажна накладна чітко вказує, що замовник – уряд Південного Судану, зазначає "Бі-Бі-Сі".

Документ "Бі-Бі-Сі". Абревіатура GOSS - уряд Південного Судану

Танки T-72, запчастини, пускові ракетні установки та реактивні гранатомети – такий неповний перелік опису вантажу.

Той факт, що в документі чітко зазначено, що однією зі сторін контракту є уряд Південного Судану, завдасть великих неприємностей уряду Кенії, який послідовно і неодноразово спростовував подібні твердження.

Хоча такий імпорт військової техніки не є чимось незаконним, але після викриття Кенія опиниться в дипломатично дражливому становищі, зазначає "Бі-Бі-Сі".

Саме Кенія країна була посередником 3 роки тому, коли Північ і Південь Судану уклали мирну угоду, що припинила понад два десятиліття громадянської війни.

Тепер у багатьох складеться враження, що Кенія підтримує одну зі сторін – Південний Судан, зазначає "Бі-Бі-Сі".

Як відомо, українське судно "Фаїна" з вантажем зброї досі утримується піратами. Воно оточене бойовими кораблями, що спостерігають за розвитком ситуації, доки тривають переговори про звільнення судна.


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування