ЮЩЕНКО ПРИЗНАЧИВ ВИБОРИ НА 7 ГРУДНЯ

Четвер, 9 жовтня 2008, 08:59

Президент Віктор Ющенко підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 6-го скликання і призначив позачергові парламентські вибори на 7 грудня.

Відповідний указ, датований 9 жовтня, оприлюднено на сайті президента.

Це рішення спирається на положення Конституції, зокрема норму ч.6 ст.83 Конституції щодо чисельного складу коаліції у Верховній Раді, рішення Конституційного Суду від 17 вересня цього року у справі про коаліцію, а також те, що протягом місяця, який минув після зменшення чисельного складу коаліції демократичних сил і припинення її діяльності з моменту настання такого зменшення, у Верховній Раді не сформовано нову коаліцію.

В указі зазначається, що на засіданні Верховної Ради 3 вересня цього року голова парламенту оголосив рішення фракції блоку "Наша Україна – Народна Самооборона", ухвалене 2 вересня, про вихід із коаліції з фракцією "Блок Юлії Тимошенко".

"Унаслідок цього чисельний склад Коаліції демократичних сил у Верховній Раді України VI скликання зменшився до кількості народних депутатів України, меншої ніж визначено Конституцією України", - говориться в указі.

У рішенні КС від 17 вересня 2008 року у справі про коаліцію фракцій у Верховній Раді встановлено, що "вимога щодо сукупної чисельності народних депутатів України, які у складі депутатських фракцій формують коаліцію депутатських фракцій, стосується як моменту формування коаліції, так і всього періоду її діяльності", вказано в указі.

При цьому КС констатовано, що зменшення чисельного складу коаліції депутатських фракцій у будь-який спосіб до кількості народних депутатів, меншої ніж визначено Конституцією, "тягне припинення її діяльності з моменту настання такого зменшення".

Водночас, вказано в указі, у цьому рішенні КС визначено: "Якщо протягом одного місяця у Верховній Раді не буде сформовано коаліцію депутатських фракцій (або буде відсутня коаліція депутатських фракцій, яка б відповідала вимогам статті 83 Конституції), то президент має право достроково припинити повноваження Верховної Ради".

powered by lun.ua
22:23
700 мільйонів доларів нового кредиту і землю від держави: як скандальний зернотрейдер пропонував уникнути дефолту
22:13
фотоТимошенко провела майже місяць у Дубаї – джерело
21:55
Новини 24 січня: макрофінансова допомога від ЄС, ситуація на світових ринках
21:35
фотоУ ДБР твердять, що Порошенко з адвокатами "почекали" на слідчого 4 хвилини й пішли
21:13
Кулеба підтримав ідею проведення зустрічі глав МЗС Євросоюзу в Києві
21:06
У Зеленського кажуть про "абсолютно стабільну і контрольовану" ситуацію в енергетиці
21:00
Новини 24 січня: евакуація родин дипломатів з України, новий президент ПАРЄ
20:54
У МЗС пожурили 4 держави, які "передчасно" запланували евакуацію з України
20:43
"Ковідну тисячу" люди старше 60 років зможуть використати на оплату комуналки – Зеленський
20:36
Канцлер Німеччини закликав до розсудливості при визначенні санкцій за вторгнення Росії
Усі новини...