Україна задоволена, що Зміїний визнали островом

Вівторок, 3 лютого 2009, 14:24

Україна задоволена рішенням Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключної економічної зони між Україною та Румунією в Чорному морі.

Про це заявив у вівторок журналістам у Гаазі заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин.

"Дуже важливо, що в українсько-румунських стосунках знято останню проблемну ситуацію", - сказав він.

"Лінія є компромісною, а рішення суду є обов’язковим для обох сторін", - додав заступник міністра.

Купчишин також зазначив, що дуже важливим є рішення суду, відповідно до якого острів Зміїний було визнано островом з територіальним морем у 12 морських миль.

Водночас, зазначив він, острів Зміїний не був визнаний релевантною обставиною для збільшення виключної економічної зони України.

Купчишин також додав, що зараз юристи проробляють рішення суду, а тому він не може надати інших деталей. Зокрема, щодо території із запасами нафти та газу на чорноморському шельфі, які відповідно до рішення суду відійшли Україні.

Як повідомлялося, у вівторок, 3 лютого, Міжнародний суд в Гаазі виніс рішення, в якому зауважив, що о.Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Також суд вважає, що о.Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважала, що острів Зміїний є не островом, а скелею.

Натомість Україна доводила, що о. Зміїний все ж таки є островом, і довжина української частини узбережжя навпроти спірних територій становить 1058 км, а румунської – 258 км.

Відповідно, на переконання України, спірні території шельфу необхідно було поділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км – за Україною, 21,9 тис. кв. км – за Румунією.

Острів Зміїний є територією України, що закріплено у договорі про добросусідство і співробітництво між Україною та Румунією 1997 року.powered by lun.ua