Родичі моряків "Фаїни" звинувачують чиновників у злочинній бездіяльності

П'ятниця, 6 лютого 2009, 12:41

Родичі моряків судна "Фаїна" звинувачують українську владу у злочинній бездіяльності в питанні звільнення екіпажу з піратського полону.

Про це вони заявили у п'ятницю на прес-конференції, повідомляє УНІАН.

Зокрема, мати одного з моряків Ольга Гіржева зазначила, що державні інституції фактично ігнорували усі їхні заклики і прохання протягом усього часу перебування моряків у піратському полоні.

"Нас ігнорували 133 дні", – сказала вона, додавши, що і в п'ятницю, незважаючи на численні запрошення, на прес-конференцію не з'явились ані виконувач обов'язків голови СБУ Валентин Наливайченко, ані міністр закордонних справ Володимир Огризко, ані омбудсмен Ніна Карпачова, ані судновласник Вадим Альперін.

"Нам постійно демонстрували, що ми ніхто і звуть нас ніяк", – заявила Гіржева.

Вона наголосила, що у четвер одразу після звільнення судна на телебаченні одне за одним почали з'являтись привітання, заяви, заклики від найвищих можновладців, але Гіржева запитує: "Що вони для цього зробили?". "Тепер усі вони хочуть зібрати вершки і бути в авангарді", – додала вона.

За словами матері моряка, Карпачова протягом усього тримання команди в полоні не зв'язувалась з ними і фактично нічим не допомагала.

Гіржева назвала брехнею інформацію про те, що начебто після звільнення моряки подякували Карпачовій за зв'язок з ними і підтримку, оскільки до останнього часу ніхто зв'язок з ними не встановлював, а рідних запевняли, що це технічно неможливо.

Як відомо, судно "Фаїна" було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі.

У складі екіпажа судна – 17 громадян України. На борту "Фаїни" знаходяться 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки та боєприпаси, які Україна продала Кенії.

4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 млн. дол. викупу за український суховантаж з танками та іншим озброєнням на борту і 5 лютого залишили судно.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...