Тимошенко розповіла, як не залишитися "самотніми в жорстокому світі"

Неділя, 8 лютого 2009, 11:12

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що відносини України і Росії будуть конструктивними.

Про це вона сказала, виступаючи в Мюнхені на Міжнародній конференції з питань безпеки, повідомляє УНІАН.

Вона зазначила, що останніми роками вважається, що відносини між двома країнами стали жорсткими і неконструктивними.

"Я, напевно, хотіла б спростувати ці речі. Напевно, потрібно розуміти позицію України як позицію країни, яка основним пріоритетом вважає свою незалежність, суверенітет, захист національних інтересів і - це справа життя багатьох поколінь в Україні", - сказала Тимошенко.

"І ми надалі проводитимемо і відстоюватимемо цю політику. Але в той же час я переконана, що нам потрібно між Україною і Росією знайти конструктивні взаємоприйнятні варіанти співпраці", – зазначила прем’єр.

У цьому контексті вона нагадала досвід врегулювання конфліктів між Францією і Німеччиною.

"Я думаю, що це хороший досвід примирення. Україна і Росія не мають у своїй історії жорстких конфліктів і тому знайти лінію примирення зараз дуже важливо. І я, як прем`єр-міністр своєї країни, сприятиму цьому", - заявила Тимошенко.

"Я не хочу більше стресів для Європейського Союзу, для будь-яких країн, тому що між Україною і Росією не врегульовані відносини", - підкреслила прем'єр.

Вона додала, що політичні еліти двох країн знайдуть мудрість, щоб не допустити надалі конфліктних ситуацій у відносинах між Україною і Росією.

"Я думаю, що європейська система безпеки оборони відкриває для цього додаткові шанси, і не тільки для наших країн. Думаю, це торкатиметься й інших країн, пострадянських, які побачать в цьому шанс не залишитися самотніми в цьому жорсткому світі", - зазначила Тимошенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua