Рада нацькувала Генпрокуратуру на СБУ

Середа, 4 березня 2009, 13:22

Верховна Рада звернулася до генпрокурора Олександра Медведька з пропозицією невідкладно провести перевірку законності порушення кримінальної справи і затримання працівника енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тараса Шепитька.

За відповідне рішення проголосувало 226 депутатів за результатами звіту першого заступника голови СБУ Валерія Хорошковського у парламенті у середу.

За результатами розслідування депутати просять Медведька "поінформувати Верховну Раду про вжиті заходи прокурорського реагування".

Спікер Володимир Литвин також спрогнозував, що у четвер може бути створено тимчасову слідчу комісію з цього приводу.

"Сьогодні комітет розгляне це питання. Якщо він розгляне і не буде зауважень, завтра ми можемо проголосувати таке рішення", - сказав він.

Литвин також висловив обурення ситуацією навколо штурму будівлі НАК "Нафтогазу".

"Одна державна інституція штурмує іншу державну інституцію. Де, в якій країні це бачено?", - обурився він.

"Висновок напрошується один: країна розвалюється, а ми констатуємо, що вона розвалюється, зайнявши різні сторони барикад. Влада перетворилася на фрагменти, країну та її інститути примушують обслуговувати тих чи інших політиків, ті чи інші інститути влади", - додав Литвин.

При цьому він констатував, що Верховна Рада "не може виступити... як єдиний інститут влади і взяти на себе відповідальність".

"В Україні має діяти закон, тоді не будуть тікати інвестори. Якщо ми будемо під інвесторів підлаштовувати українські закони і Україну, тоді вони розглядатимуть Україну як плантацію", - заявив Литвин.


powered by lun.ua