МЗС підтвердив, що до рук піратів потрапили 24 українця

Неділя, 3 травня 2009, 10:41

До складу екіпажу захопленого судна входить 24 моряка і всі вони громадяни України.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС.

"За повідомленням посольства України в Грецькій Республіці, в ніч на 2 травня ц.р. сомалійськими піратами захоплене британське судно "Ariana”, під прапором Мальти, компанія - оператор "Alloceans Shipping Co. LTD" (Греція)", - сказано у ньому.

Згідно з інформацією посольства, яке на доручення МЗС встановило безпосередній контакт із компанією-оператором, а також за повідомленням державного підприємства "УкрКрюінг", що виступало в якості посередника при працевлаштуванні моряків на захоплене судно, до складу екіпажу судна входить 24 моряка й усі вони, разом із капітаном, є громадянами України.

У цьому зв’язку МЗС доручено посольствам України в Грецькій Республіці, Кенії та Великобританії "оперативно вжити усіх невідкладних заходів щодо встановлення постійного контакту з судновласником, компанією-оператором та відповідними компетентними органами країн перебування з метою якнайшвидшого з‘ясування всіх обставин захоплення судна, звільнення українських моряків – членів екіпажу "Аріани".

У повідомленні також сказано, що в суботу відбулась розмова радника-посланника посольства України в Італії з почесним консулом України на Мальті під час, якої було поставлено завдання безпосередньо зв‘язатися із судновласником для з‘ясування всіх подробиць із захопленням судна.

"За неперевіреною інформацією, судновласником може бути громадянин Великої Британії. Ця інформація перевіряється", - повідомили в МЗС.

За повідомленням представника компанії-оператора, продуктів харчування та пального на захопленому судні є достатня кількість.

"Департамент консульської служби МЗС вживає заходів щодо встановлення зв’язку з родичами моряків. Представництву МЗС України в Одесі, де розташована крюїнгова компанія, доручено тримати постійний зв'язок із зазначеною компанією та родичами членів екіпажу. Справа перебуває на особливому контролі в МЗС України", - сказано у повідомленні.

Як відомо, у суботу сомалійські пірати захопили судно з 24 громадянинами України, дані про його приналежність відрізнялися. Сомалійські пірати в свою чергу оголосили, що захопили український корабель з вантажем на борту, що належить ООН.powered by lun.ua