25.06

Банківський форум

Ющенко: у відносинах України й Росії "майже усе залежить від Москви"

Понеділок, 4 травня 2009, 15:15

Президент Віктор Ющенко стверджує, що в його протистоянні з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко немає нічого особистого, це конфлікт двох ідеологій.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Corriere della Sera" і трьом іншим європейським виданням, говориться в статті "Corriere della Sera", яку перекладає "InoPressa".

"Існує група, яка хоче загнати Україну в минуле, група, пов'язана з комуністами", - каже Ющенко.

"Вони хочуть розділити Україну, і вони не просто здійснюють конкретну політику. Має місце найсправжнісінька узурпація влади", - додає президент.

При цьому італійське видання відзначає, що "Ющенко спокійно відповідає на питання й обґрунтовує свої доводи, але буквально запалюється, коли мова заходить про внутрішню політику його країни, про його нове протистояння з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, разом з якою він очолив "помаранчеву революцію".

Торкаючись відносин Києва й Москви Ющенко зачепив і газове питання. Він заявив, що останній газовий конфлікт завершився ухваленням асиметричних рішень, оскільки вони не відповідають інтересам усіх зацікавлених сторін.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, що Москва хоче брати участь в угоді, досягнутій з Європою щодо модернізації мережі українських газопроводів, Ющенко сказав: "Безумовно, ми готові прийняти внесок усіх зацікавлених партнерів, але на певних умовах".

Їхня суть зводиться до того, що контроль над мережею і власність трубопроводів залишаться українськими.

На запитання журналістів, чи можливо вирішити проблеми з Росією в рамках діалогу, президент України сказав:

"Звичайно, я б хотів, щоб відносини між нашими країнами були кращі, і вірю, що це можливо. Але майже усе залежить від Москви. Це велика країна, і відомо, що чим більша країна, тим відповідальнішою вона має бути. Цілком зрозуміло, що наша незалежність і наш суверенітет не можуть ставитися під сумнів".

Коментуючи те, що для участі в Празькому саміті 7 травня запрошена і Білорусія, Ющенко висловив думку, що необхідно наполягати на принципах свободи слова й поваги до прав опозиції, але при цьому не варто заганяти цю країну в куток.

"Я часто зустрічаюся з (президентом Білорусі Олександром) Лукашенком з регіональних приводів і думаю, що найкращою зброєю буде діалог. Необхідно розмовляти, дивлячись один одному в очі", - зазначив Ющенко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: