Росія відмовилася зустрічатися з НАТО через "хамський демарш"

Вівторок, 5 травня 2009, 21:33

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відмовився від участі у запланованому на 19 травня в Брюсселі засіданні Ради Росія-НАТО.

Про це повідомили джерела в штаб-квартирі альянсу, інформує ІТАР-ТАСС.

Це засідання мало стати першою зустріччю сторін на такому високому рівні після серпневих подій минулого року на Кавказі.

Рішення голови МЗС РФ прослідувало після того, як НАТО оголосила про видворення двох дипломатів російської місії за звинуваченням у шпигунстві.

Як заявив постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін, міністерська зустріч Ради Росія-НАТО не відбудеться в результаті неадекватних дій альянсу.

За словами Рогозіна, НАТО не готова до поновлення нормальних відносин із РФ. У той же час діалог на рівні послів буде продовжений.

У результаті "хамського демаршу альянсу у відношенні російських дипломатів" і "неадекватних дій" у плані навчань у Грузії, заявив Рогозін, він "змушений констатувати, що альянс не готовий до поновлення політичного діалогу з РФ".

"У цьому контексті я змушений заявити, що міністерська зустріч Ради Росія-НАТО у встановлений термін не відбудеться", - наголосив Рогозін.

"Будемо стежити за розвитком обстановки. Я маю намір відверто обговорити ситуацію, що склалась, на найближчій посольській зустрічі СРН. Я готовий хоч завтра і колеги [посли 28 країн альянсу] про це поінформовані", - підкреслив він.powered by lun.ua