Ющенко не допустить антиконституційний заколот

Вівторок, 2 червня 2009, 15:08

Президент Віктор Ющенко вчергове заявляє, що не допустить перерозподілу влади в країні на двох.

Відповідну позицію глави держави озвучила на брифінгу його прес-секретар Ірина Ванникова, повідомляє УНІАН.

Вона зазначила, що президент вітатиме будь-яку консолідацію будь-яких політичних сил, якщо метою їх об’єднання є боротьба із кризою.

За її словами, створення нових коаліцій має відбуватися відкрито і у відповідності до законодавства.

"Натомість нині очевидно, що "широку коаліцію" її ініціатори розглядають виключно як механізм для тіньової конституційної реформи з подальшою узурпацією влади", - сказала Ванникова.

Прес-секретар наголосила, що Ющенко вважає, що прийняття нової Конституції є єдиним механізмом врегулювання політичних протиріч, але реалізація цих змін має враховувати суспільну думку і ухвалюватися демократичним способом.

"Ключове протиріччя між президентом та лідерами двох (ПР і БЮТ ) політичних сил полягає у виборі способу зміни владної системи. Президент України вважає неприпустимим той факт, що перемовини з ухвалення нової Конституції України відбуваються в конспіративному режимі", - сказала Ванникова, додавши, що історія знає багато прикладів, коли таємні переговори виливалися у заколот.

"Кінцева мета нинішніх переговірників в двох політичних силах - позбавити людей права вибору та поділити владу в країні на багато років вперед. Кулуарне обговорення Конституції та наміри обирати Президента у Верховній раді і продовжити каденцію цієї ВР ще на декілька років політологи кваліфікують як антиконституційний заколот", - наголосила Ванникова.

За її словами, президент застерігає політичні сили від такого розвитку подій і попереджає, що не допустить "поділу країни на двох".

На думку глави держави, зміни державного устрою та відповідні конституційні зміни повинні отримати схвалення громадян на всеукраїнському референдумі. Ющенко наголошує, що суспільство чекає оприлюднення принципів і завдань нової парламентської більшості.powered by lun.ua