Обама відмовив Саркозі через домашнє завдання

П'ятниця, 5 червня 2009, 16:04

Президент Барак Обама і його дружина Мішель, які будуть ввечері у Парижі, відхилили запрошення на обід від французького президента Ніколя Саркозі і його дружини Карли Бруні.

Про це в п'ятницю пише газета The Times.

Вони не погодилися на обід, незважаючи на те, що зупинилися в резиденції посла в декількох метрах від Єлисейських апартаментів, де подружжя Саркозі проводить вікенди.

Прагнення Обами, який відвідає Францію в річницю висадження союзних військ, звести до мінімуму спілкування з французьким лідером збентежило привело Єлісейський палац у розгубленість.

Невдоволення Обами своїм французьким колегою почалося після того, як Саркозі спробував притягнути до себе увагу на квітневому самміті G20 у Лондоні і дозволив собі в приватному порядку зверхні висловлення на адресу американського президента.

Тоді Саркозі сказав, що вважає Обаму недосвідченим і недотепним, особливо в питаннях зміни клімату.

У цьому місяці Обама завдав відповідного удару, сказавши одному з французьких міністрів: "Будь ласка, скажіть Ніколя, що я виконаю домашнє завдання і через два місяці буду знати все про зміну клімату".

Раніше багато людей засудили Саркозі за те, що він не запросив на урочистості з приводу річниці висадження союзних військ під час другої світової війни британську королеву.powered by lun.ua