Медведько відсунув Кузьміна і Голомшу від справ

Четвер, 2 липня 2009, 09:59

Генеральний прокурор Олександр Медведько перерозподілив обов'язки між своїми заступниками, відсторонивши від керівництва слідством Рената Кузьміна і Миколу Голомшу.

Відповідний наказ він підписав у середу, 1 липня, повернувшись із відпустки, пише "Комерсант-Україна" з посиланням на свої джерела.

Як повідомили одразу кілька джерел у ГПУ, йдеться про відсторонення від слідства Кузьміна, який курирував діяльність Головного управління з розслідування особливо важливих справ, і Голомші, під наглядом якого знаходилося Головне слідче управління, а також розслідування справ про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка; замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе; загибель лідера Народного руху України В'ячеслава Чорновола.

У ГПУ, згідно з наказом генпрокурора, буде проведена реорганізація: два слідчих управління, діяльність яких курирували різні заступники генпрокурора, будуть об'єднані. Таким чином, слідчий напрямок у ГПУ цілковито переходить під нагляд одного заступника генпрокурора – Віталія Щоткіна.

"Слідство я курирую поки що умовно, оскільки справи мені ще не передали. Поки є тільки наказ генерального прокурора про перерозподіл обов'язків ", - заявив Щоткін газеті.

Про причини змін у Генпрокуратурі поки не говорять. Відомо лише, що у відсутність Медведька слідча діяльність ГПУ стала причиною серйозного конфлікту між заступниками генпрокурора, відгомони якого протягом останнього місяця з'являлися в пресі.

Так, начальник підконтрольного на той час Кузьміну Головуправління з розслідування особливо важливих справ Петро Коваль подав рапорт на ім'я в. о. генпрокурора Сергія Винокурова з проханням провести службову перевірку порушень, нібито допущених слідством у рамках розслідування кримінальної справи про отруєння Ющенка. При цьому він наполягав на відстороненні від розслідування підлеглих Голомші.

У той же час перший заступник міністра юстиції Євгеній Корнійчук попросив Медведька вивести з підпорядкування Кузьміна слідчих Головного слідчого управління ГПУ, звинувачуючи його в тиску на підлеглих.

За інформацією видання, тепер Голомша буде курирувати діяльність Головного управління військових прокуратур, а Кузьмін – Головного управління з нагляду над дотриманням законів на транспорті й підприємствах оборонної промисловості.

Співрозмовник газети "Сегодня" з цього приводу зіронізував: "Кузьміна відсунули до рибок-метеликів...".

До останнього часу Кузьмін вів справу про вбивство мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника, до якого причетний депутат від БЮТ Віктор Лозинський.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!