Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Наливайченко образив поляків

П'ятниця, 3 липня 2009, 18:53

У Польщі обурені висловлюваннями глави Служби безпеки України Валентина Наливайченка, котрий поставив польську поліцію в один ряд з гестапо та радянським НКВД.

У п'ятницю польська радіостанція RMF-FM процитувала висловлювання Наливайченка під час урочистості відкриття музею-в’язниці у Львові 28 червня: "На українській землі влада мінялась одна за другою.

Вони, однак, мали спільну ціль – знищити все, що українське. Розбити єдність нашого народу. Неважливо, чи у в’язниці на вул. Лонцького керувала польська поліція, німецьке гестапо чи радянське НКВД" .

RMF-FM зауважила, що тюрма на Лонцького контролювалась польською поліцією лише до початку Другої Світової війни, відзначаючи, що після 1941 року більшість убитих в ній людей були громадянами Польщі.

Прес-секретар польського МЗС Пьотр Пашковський в коментарі УНІАН назвав неприпустимими подібні порівняння.

"Неприпустимо для нас ставити в один ряд діяльність польської довоєнної поліції з людовбивчими практиками насильницького апарату нацистської Німеччини чи сталінського СРСР", - відзначив він.

Пашковський наголосив, що жодні історичні факти не дають підстав порівнювати діяльність польської в’язничної служби з голодомором в радянській Україні чи масовими стратами часів гітлерівської окупації на кшалт Бабиного Яру в Києві, у Львові та в інших місцях.

"Якщо пану голові СБУ Валентинові НАЛИВАЙЧЕНКУ такі факти відомі, то ми сподіваємося, що він поділиться ними з польським IPN (Інститут народної пам’яті)", - відзначив прес-секретар МЗС Польщі.

Водночас він не уточнив, чи планує МЗС Польщі вимагати пояснень від української сторони у цій справі.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування