Янукович: Після виборів питання російської мови буде вирішено

Субота, 5 вересня 2009, 15:44

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявляє, що після президентських виборів питання створення комфортних умов для розвитку російської мови буде вирішено.

Про це він сказав у суботу під час урочистих заходів, які проводилися на меморіальному комплексі "Саур-Могила", повідомляє прес-служба партії.

"Я однозначно вважаю, що ситуація, яка є зараз у відносинах України і Росії, нездорова. І це не сталося сьогодні, це почалося п'ять років тому, з приходом до керівництва країною нинішньої влади. І та політика, яка проводилася Україною у відносинах з Росією і привела до сьогоднішнього стану", - сказав Янукович.

"Я вважаю, що все, що робилося, засуджувалося як українським, так і російським народами. Перспектива? Все це дуже швидко відновиться. Не дозволять народи України та Росії по-іншому жити нашим державам. Я переконаний, що багатовікові традиції дружби українського і російського народів будуть тривати", - додав він.

Торкнувшись мовних проблем, Янукович заявив, що він докладе всіх зусиль для якнайшвидшої імплементації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

"Я вважаю, що це необхідність. Невирішеність цього питання сьогодні, зокрема, порушує права російськомовного населення. Упевнений в тому, що після цих президентських виборів це питання буде вирішено", - підкреслив Янукович.

За його словами, будуть створені комфортні умови для розвитку російської мови і культури російськомовного населення України.

"Україна - це багатонаціональна держава. І держава повинна створити умови для розвитку кожної нації, які б дозволили продовжувати свої культурні традиції і комфортно почуватися на території України", - сказав Янукович.
powered by lun.ua