Тимошенко звинуватили у створенні передумов корупції

Вівторок, 8 вересня 2009, 17:07

Рахункова палата звинувачує уряд у руйнуванні прозорості системи держзакупівель.

Про це йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Вона зробила висновок, що "всупереч Конституції, уряд свідомо своїми рішеннями створює умови для зловживання монопольним становищем окремих комерційних структур на ринках державних закупівель, неправомірно обмежуючи тим самим конкуренцію у цій сфері".

"Кабінет Міністрів України неконтрольовано, у "ручному" режимі постійно змінює правила гри на стратегічно важливих ринках закупівель, спотворюючи тим самим конкурентне середовище та створюючи передумови для корупції", - йдеться в повідомленні.

Так, уряд у 2008 та 1 півріччі 2009 року прийняв близько 40 рішень та протокольних доручень щодо проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти за неконкурентною процедурою розрахунково на суму близько 52, 6 мільярда гривень.

З них за протокольними дорученнями (прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, перший віце-прем’єр Олександр Турчинов) - 52,2 мільярда гривень, за постановами уряду - на суму 433,3 мільйона гривень.

Як зазначили фахівці Рахункової палати, в рішеннях уряду не визначені предмет закупівлі, суми предмету закупівлі, учасники закупівель.

"Більш того, рішення Уряду містили вказівки щодо здійснення процедури закупівель без погодження з Мінекономіки. Протягом 2008 року та І півріччя 2009 року Урядом прийнято 14 таких рішень", - зазначають у
РП.

Загалом за конкурентними процедурами закупівель у 2008 році було укладено договорів на суму понад 86,9 мільярда гривень, а за процедурою закупівлі в одного учасника – на суму більш ніж 80,3 мільярда гривень, що становить 48 відсотків від усієї суми укладених договорів.powered by lun.ua