Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Із 400 літаків Збройних сил літають тільки 72

Понеділок, 2 листопада 2009, 16:02

Бойова підготовка Збройних сил України у 2009 році профінансована лише на 8% від мінімальної потреби.

Про це в ефірі Першого національного каналу заявив директор Департаменту фінансів Міністерства оборони Іван Марко, повідомляє УНІАН.

За його словами, сьогодні Збройні сили фінансуються фактично лише за трьома напрямками: грошове забезпечення особового складу, на 75% виділяються бюджетні кошти на харчування військовослужбовців та на 62% фінансуються комунальні видатки.

"Усе решта – на рівні 25-30%. А такі питання, як бойова підготовка, як підготовка військ взагалі в цілому є на рівні 8%", - констатував Марко.

За його даними, із майже 400 літаків, які сьогодні є у ЗСУ, літає 72: "При цьому льотчики налітають за рік 14 годин. І це в нас вважається за досягнення. Це не є нормально".

При цьому Марко уточнив, що літають лише ті літаки, які забезпечують бойове чергування з прикриття важливих державних об’єктів.

"Усе решта – зупинено. Я не говорю про основні сили (Основні сили оборони, як функціональна компонента ЗСУ). Основні сили взагалі на рівні десь 3,5-4% фінансуються", - розповів Марко.

"Про це всі знають. Я не говорю зараз про розвиток озброєння, військової техніки, там взагалі нуль. Правда, ситуація покращилась у цьому році – 928 млн. нам виділили за рахунок Стабілізаційного фонду", - додав він.

Марко навів приклади, що зараз Міноборони ледь може забезпечити нагальні потреби життєдіяльності військ.

"Призиваємо людей – нема в що вдягнути. Нема чим помити солдатів. Корвет "Тернопіль" зараз вийшов у Середземне море, де бере участь в операції НАТО "Активні зусилля", - розповів представник Міноборони.

"Вийшли без грошей, де не буде чим заправити корабель. Зараз бігом перерахували 3,5 млн. грн. щоб конвертували, віддали зараз валюту для того, щоб забезпечити кораблю живучість", - додав він.

На переконання Марка, "Збройні сили не можуть функціонувати і розвиватися з такими ресурсами, які сьогодні є".

Він наголосив, що на оборону у 2010 році, відповідно до рішення РНБО, має бути передбачено не менше 20,8 млрд. грн.

"Із них 19,8 – це для Міністерства оборони, це для Збройних сил. Ці кошти мають бути по загальному фонду. Якщо цього ресурсу не буде, то, власне кажучи, поки що я не розумію і не знаю, що ми зробимо і як забезпечимо життя військових", - додав Марко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування