У Тимошенко розповіли про злочинну бездіяльність

Середа, 2 грудня 2009, 21:42

Україні потрібно якнайшвидше рекапіталізувати банки.

Про це заявив заступник міністра фінансів Олександр Савченко в ефірі 5 каналу.

"В умовах, коли банківська система втрачає капітал, ми, на мою думку, допускаємо дуже суттєву помилку. Я б її навіть назвав злочинною бездіяльністю", - сказав він.

"Коли в бюджеті, за узгодженням з МВФ, було заплановано 44 мільярди гривень використати на рекапіталізацію банківської системи, саме для того, щоб відтворити кредитування, ми використали лише 21 мільярд, а 23 буде списано", - заявив Савченко.

"Це в умовах, коли США пускають на такі цілі більше трильйона, Англія, Франція – більше 100 мільярдів, Росія – під 100 мільярдів. У нас 3 мільярди. Це злочинна бездіяльність", - наголосив урядовець.

За його словами, "треба якнайшвидше рекапіталізувати банки, створити банк розвитку, щоб кредитувати економіку".

Коментуючи ситуацію, яка склалася з неповерненням кредитів, Савченко заявив, що "запропонував досить адекватний механізм реструктуризації таких кредитів".

"Щоб вклад в таку реструктуризацію зробили всі: і банки трошки втратили, і позичальники трошки", - сказав він.

"Але й Нацбанк допоміг рефінансувати такі кредити і уряд пішов на зустріч через податкові канікули. І розтягнути на 5-6 років таку реструктуризацію. І все було б добре", - вважає заступник міністра.

"Ми кинули і банки напризволяще, і кинули людей. Все це трапилося через неадекватну економічну політику, яку ми проводили півтора роки", - заявив Савченко.powered by lun.ua