Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Порошенко намагається вгамувати емоції у відносинах із Росією

Вівторок, 2 лютого 2010, 09:19

Міністерство закордонних справ України робить усе, щоб "зняти емоційну складову" у відносинах із Росією.

Про це сказав міністр закордонних справ України Петро Порошенко в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

"Ми робимо все, щоб зняти емоційну складову", - сказав він у відповідь на запитання, у чому полягає зміна політики МЗС у взаєминах із Москвою.

"Кількість нот і публічних заяв, які розгойдують човен україно-російських взаємин, скоротилася в рази. Причому по обидва боки. Хоча, звісно, зміна політики залежить не лише від МЗС", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що завдання його відомства - "запобігати конфліктам". На думку Порошенка, у випадку з приїздом нового посла Росії в Україну Михайла Зурабова "українські і російські дипломати з цим завданням блискуче впоралися".

Голова МЗС України відзначив, що "потенціал, пов'язаний із приїздом пана Зурабова, величезний".

"Усі чутки про дуже жорсткий чи антиукраїнський настрій нового посла точно не відповідають дійсності", - сказав Порошенко.

"Я читав у ЗМІ, що його заява українською мовою після прибуття в Бориспіль складалася із завчених фраз. Можу засвідчити: це не так. Ми з паном Зурабовим говорили декілька хвилин українською, і мені дуже приємно відзначити, що він продемонстрував як стовідсоткове розуміння мови, так і бажання говорити українською", - підкреслив він.

Відповідаючи на запитання про визнання президентом Віктором Ющенком Української повстанської армії борцем за незалежність України і можливі реакції з боку Росія на це, Порошенко зазначив:

"Насамперед це - внутрішня справа України. Усередині країни можуть вестися дискусії, існувати різні думки політичних і громадських організацій. Але думка інших країн береться лише до відома, не більше".

"Є величезна кількість держав у світі, де ті чи інші громадські діячі є національними символами чи героями, викликаючи при цьому різке неприйняття в інших державах. Україна в цьому не унікальна", - додав він.

Порошенко упевнений, що після виборів президента України в україно-російських відносинах почнеться "нова сторінка".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: