Тимошенко обіцяє відбити у Румунії шельф Чорного моря

Вівторок, 2 лютого 2010, 19:33
Кандидат у президенти Юлія Тимошенко обіцяє добиватися перегляду меж спірної ділянки в Чорному морі між Україною та Румунією.

Про це вона заявила під час зустрічі з громадськістю Тернополя.

"Я не поділяю реляцій, що все було добре і досягнуто стабільності та порозуміння у цьому питанні. Шельф Чорного моря - це наша економічна незалежність і наша політична незалежність, це міць і конкурентноздатність нашої держави", - наголосила кандидат.

"Тому я буду жорстко поводити роботу, щоб повернути справедливість. І те, що було несправедливо по відношенню до України, має бути переглянуто", - наголосила Тимошенко.

Вона висловила переконання, що у разі розробки шельфу Чорного моря Україна зможе забезпечити себе власною нафтою і газом на сотні років.

"При глибокому бурінні - понад 2 тисячі метрів - ми зможемо добратися до тих потоків, які дадуть нам можливість з великої частини світу качати нафту і газ, так рельєф побудований. Це знають науковці та корпорації, які займаються видобутком нафти", - стверджує Тимошенко.

Як відомо, 3 лютого 2009 року Міжнародний суд ООН у Гаазі виніс рішення, в якому відзначив, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії під час делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Міжнародний суд ООН також вирішив не враховувати диспаритет у довжині прибережної лінії України та Румунії в Чорному морі під час делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

УНІАНpowered by lun.ua