Янукович вирішив реформувати систему судів і вже поговорив, з ким треба

Вівторок, 2 березня 2010, 14:39


Президент Віктор Янукович ініціює створення робочої групи для швидкого й ефективного проведення судової реформи.

У вівторок він зустрівся з головами Конституційного Суду Андрієм Стрижаком, Верховного суду Василем Онопенком і Вищого господарського суду  Сергієм Демченком.

Як повідомляє прес-служба президента, зустрічі з ними присвячувалася саме обговоренню невідкладних питань проведення судової реформи.

"Вже наступного тижня ми почнемо робити перші кроки, щоб припинити безлад у судовій системі, навести порядок і прийняти закон про судоустрій", - сказав президент Онопенку.

За словами Януковича, "в Україні зроблено декілька кроків у напрямку судової реформи, але ця робота призупинена – не завершили те, що планували: стару систему зруйнували, а нову не збудували".

"Судова гілка влади повинна бути незалежною, вона повинна працювати ефективно, щоб кожна людина почувала себе захищеною від свавілля чиновників, від помилок і рішень, які порушують права людини", - наголосив президент.

Голова Верховного суду у відповідь зазначив: "Нам разом треба думати, як за вашої підтримки виправляти помилки, допущені в ході судової реформи".

"Мені здається, що в Україні сьогодні можна найшвидше провести судову правову реформу. Є суспільна потреба в реформі суду. Всім вже набридло грати не за правилами… Ми, як ніхто інший, зацікавлені в проведенні судової реформи, ми знаємо всі вади і готові внести пропозиції", - сказав Онопенко 

У свою чергу, голова КС підтримав необхідність проведення судової реформи.

"Потрібно сформувати групу юристів, яка займатиметься судової реформою, оскільки, якщо це віддати політикам, справа не піде", - наголосив Стрижак на зустрічі з президентом.

Демченко також сказав Януковичу: "Ми бачимо, що судова реформа зупинилася на півдорозі. Якщо ми хочемо підвищити якість правосуддя, треба поглиблювати спеціалізацію судів. До цього нас зобов’язує і Конституція".

Президент запропонував створити робочу групу з напрацювання пропозицій щодо швидкого й ефективного проведення судової реформи, у яку мають увійти експерти, науковці, колишні судді з досвідом і нинішні представники судової системи.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування