У Азарова хочуть позбавити киян можливості вибирати мера

Четвер, 8 квітня 2010, 10:49


Проект змін до закону "Про столицю", розроблений Мін'юстом, передбачає призначення голови міськадміністрації президентом і відмову від прямих виборів мера.

Про це пише газета "Комерсант-Україна", посилаючись на пояснювальну записку до законопроекту, представленого на засіданні уряду 7 квітня міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

Головне нововведення в документі - скасування посад мера Києва і секретаря Київради і створення замість них посад голови і заступників голови міської ради, які будуть обиратися на засіданні Київради з числа його депутатів.

Повноваження керівника виконавчої влади переходять до голови Київської міськдержадміністрації (КМДА), якого пропонується призначати указом президента за поданням Кабміну.

Передбачається, що голова КМДА керуватиме також виконкомом Київради. Фактично це означає відмову від прямих виборів керівника міста.

Про це пише й газета "Дело", яка також ознайомилася з проектом змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ".

Це видання зазначає, що відповідно до запропонованого документа, голова міськради, якого депутати будуть обирати самі, матиме досить обмежені функції, а голова Київміськадміністрації, якого призначатиме президент, - більш широкі повноваження.

Він буде готувати до розгляду міськради бюджет міста, погоджувати кандидатури керівників комунальних підприємств, вносити пропозиції про передачу чи продаж комунальної власності й тощо.

Затвердження законопроекту про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ" було внесено до порядку денного засідання Кабміну 7 квітня першим пунктом, але схвалити цей документ уряду не вдалося.

Як пояснив "Комерсанту" прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко, у членів уряду виявилися "різні підходи і різні бачення" запропонованого документа.

Він додав, що при доопрацюванні проекту його автори повинні будуть врахувати думку киян.

Окремо Лук'яненко зазначив, що прем'єр як і раніше налаштований на зміну системи влади в столиці, оскільки незадоволений результатами роботи нинішнього керівництва.

Між тим, у Партії регіонів багато хто не згоден із ідеєю скасування виборів мера. Не сприймають її й опоненти нинішнього мера Києва Леоніда Черновецького.

Депутат Київради, один із лідерів блоку Кличка Дмитро Андрієвський сказав: "Я позитивно ставлюся до розподілу повноважень мера і голови КМДА, але не можна порушувати питання про позбавлення киян права обирати свого мера".

"Якщо буде потрібно - будемо збирати підписи, будемо ініціювати місцевий референдум з цього питання", - заявив Андрієвський.powered by lun.ua