ЖУРНАЛІСТ КАЖЕ, ЩО ГЕНДИРЕКТОР 1+1 ВИЗНАВ "ДЖИНСУ" І ЦЕНЗУРУ

П'ятниця, 7 травня 2010, 11:54

Під час зустрічі з колективом ТСН генеральний директор телеканалу "1+1" Олександр Ткаченко визнав існування на каналі джинси та цензури. 

Про це "Українській правді" повідомив кореспондент ТСН Мирослав Откович. 

За його словами, під час зустрічі обговорювався сюжет, який вийшов в підсумковому недільному випуску новин з текстом, що був начитаний невідомою людиною. 

"Це людина, яка підписалася там Ярославом Петрівським. У сюжеті не були дотримані стандарти журналістики. Зокрема, збалансованість, повнота і вичерпність інформації стосовно всіх точок зору", - розповів Откович. 

"На що пан Ткаченко відповів, що це редакційний матеріал. А на запитання, чи повинен редакційний матеріал відповідати стандартам журналістики, він відповів: "Не обов'язково".  Я спитав, чи будуть такі речі випускатися в майбутньому, він сказав: "Не виключено". Ми спитали, а хто ж це буде робити. Він сказав: "Если надо, я буду начитывать сам лично. И я буду нести за это ответственность", - додав журналіст. 

В той же час, стверджує Откович, Ткачено постійно наголошує на тому, що журналісти ТСН повинні дотримуватись стандартів журналістики і розглядає їх матеріали "під лупою". 

"До того ж він чітко і ясно визнав факти джинси. Він чітко розрізняє джинсу і цензуру. Ми подали йому реальні факти Васі Противсіх, що були до виборів. І він визнав, що це була джинса. Прямим текстом. Він сказав, що це заказушка", - розповів він.  

"Також ми йому сказали  про нещодавній конфлікт навколо сюжету про "Суху Балку", коли журналіст відмовився начитувати", - додав журналіст. 

За словами Отковича, наступного тижня Ткаченко особисто буде керувати ТСН в якості редактора.  

За словами журналіста, вони висунули генеральному директорові такі вимоги: ротація журналістів по темах, створення журналістської ради, яка б відслідковувала факти цензури, невтручання генерального директора в редакційну політику та зустріч з власником телеканалу Ігорем Коломойським.

Українська правдаpowered by lun.ua