Західна преса: авторитаризм адміністрації Януковича безсумнівний

П'ятниця, 4 червня 2010, 19:16
Президент Віктор Янукович виявився саме таким, як того боялися багато експертів.

Так британське видання The Economist охарактеризувало перші 100 днів президентства лідера Партії регіонів.

Автор публікації відзначає, що "авторитарні тенденції адміністрації Януковича не викликають жодних сумнівів", а "корупція стала невід'ємною ознакою в Україні".

"Влада також намагається звести рахунки з Юлією Тимошенко, колишнім прем'єром та основною суперницею Януковича на виборах", - зазначається у статті.

"Було відновлено стару корупційну справу проти Тимошенко та замовлено перевірку діяльності її уряду, яка проводитиметься не фінансовими аудиторами, а американською юридичною фірмою", - йдеться у публікації.

"Тим часом, було закрито всі не розслідувані до кінця справи проти соратників Януковича", - зазначає видання.

Експерт наголосив, що "перші 100 днів президентства Віктора Януковича налякали багатьох на Заході".

"Янукович погодився продовжити термін перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі до 2042 року в обмін на дешевший газ, дозволив російським спецслужбам повернутись до Криму", - йдеться у публікації.

У статті зазначається, що президент "викликав занепокоєння щодо повернення цензури у засоби інформації".

"Він не запровадив жодних серйозних реформ", - пише автор.

Але при цьому видання нагадує, що 2 червня уряд представив програму економічних реформ.

"Зазначені реформи передбачають збільшення ціни на газ та повний перегляд пенсійної системи. Основне питання в тому, чи знайде Янукович політичну волю для запровадження реформ, які можуть зробити його непопулярним", - йдеться у статті.

"Якщо він на це піде, українська політика може перетворитись на трилер. Якщо ні, вона, скоріш за все, стане фільмом жахів", - йдеться у аналітичному матеріалі.

The Economist відзначає, що "перешкоди на шляху інтеграції України до ЄС пов'язані не з її зближенням з Росією, а з внутрішньою політикою, слабкими інституціями та жахливим станом економіки".

УНІАНpowered by lun.ua