Януковича просять пояснити, чому УТ-1 та "Інтер" узгоджують новини

Субота, 5 червня 2010, 10:41

Віце-спікер Микола Томенко просить президента Віктора Януковича пояснити, на яких підставах узгоджується інформаційна політика Першого Національного та "Інтера".

Про це він написав у листі Януковичу, повідомляє прес-служба Томенка.

Він просить дати офіційне роз'яснення, на яких підставах узгоджується інформполітика цих каналів та як це відповідає вимогам Конституції і законів України щодо заборони цензури й необґрунтованого втручання у професійну діяльність журналістів.

Томенко наголосив, що "узгодження" інформаційної політики НТКУ та телеканалу "Інтер" "зусиллями їх менеджерів" не передбачено ані українським законодавством, ані статутом Національної телекомпанії України чи редакційним статутом телеканалу "Інтер".

"Тому, відповідно до вимог законів "Про інформацію" та "Про телебачення і радіомовлення", таке "узгодження" є втручанням у професійну діяльність журналістів цих телеканалів, яке карається законом", - заявив він.

При цьому особливо небезпечним, на думку віце-спікера, є те, що таке грубе порушення відбувається на центральному державному телевізійному каналі, якому "загрожує перетворення на структурний підрозділ інформаційного холдингу приватної комерційної телерадіоорганізації".

Як відомо, на прес-конференції у п'ятницю на запитання про свідчення деяких журналістів телеканалу УТ-1, що інформаційна політика Першого національного та "Інтера" узгоджуються зусиллями менеджерів, Янукович відповів:

"Якщо така інформація є, я не буду її заперечувати. Я не знаю, що тут поганого, що тут хорошого. Ви хочете сказати, що тут щось погане?".

Українська правдаpowered by lun.ua