Опозиція вимагає дострокових виборів президента

Вівторок, 5 жовтня 2010, 10:19

Опозиційні сили вимагають провести 27 березня 2011 року дострокові вибори президента та Верховної Ради.

Про це йдеться у спільній заяві десяти опозиційних партій, повідомляє прес-служба Народного руху України.

"На президентських виборах у лютому ц.р. громадяни України не надавали Віктору Януковичу той суттєво більший обсяг владних повноважень, який він розраховує отримати через відновлення дії Конституції у редакції 1996 р", - сказано у ній.

Тому опозиція вимагає провести дострокові вибори як парламенту, так і президента.

Крім того, як було вже оголошено раніше, опозиція вимагає відправити у відставку нинішній склад Конституційного суду, а також скликати парламентську Конституційну комісію "для врегулювання проблем, пов'язаних з оголошенням рішення Конституційного суду".

Також опозиційні сили хочуть терміново внести запропоновані ними зміни до закону про місцеві вибори "щодо забезпечення всім партіям рівних можливостей участі у виборах та контролю за чесністю їх проведення".

"Закликаємо кандидатів від наших партій проводити скоординовані дії на рівні кожної області, району, села та міста для захисту реальних результатів виборів від фальсифікацій", - сказано у заяві.

Опозиційні сили пообіцяли "діяти спільно з метою недопущення узурпації влади і правового хаосу".

Заяву підписали Європейська партія України, Народний Рух України, партія "Громадянська позиція", партія "Народна Самооборона", партія "Реформи і порядок", партія "Українська платформа", партія ВО "Батьківщина", партія ВО "Свобода", партія захисників Вітчизни, Українська республіканська партія "Собор".

У свою чергу віце-спікер Микола Томенко, виступаючи з трибуни парламенту, заявив, що опозиція також вимагає скликати спеціальне засідання Верховної Ради для обговорення, "як уявляється в подальшому розвиток нашої країни, яка пережила конституційну контрреволюцію".

"Засідання, де б ми послухали і фахівців, і президента в ідеалі, і Конституційний Суд", - сказав він.

Крім того, опозиція вимагає зареєструвати постанову про створення спеціальної комісії, "яка б розслідувала, як так сталося, що практично половина тих самих членів КС, які кілька років тому навіть не взяли до розгляду таке подання, сьогодні проголосували за те, що ми 6 років жили не в тій країні".

Водночас спікер Володимир Литвин заявив, що всі ці питання будуть вноситися до порядку денного засідання у середу.

"Включимо до порядку денного, будемо розглядати. Не включимо - не будемо", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua