Європейцям не сподобались вибори від Януковича

Вівторок, 2 листопада 2010, 14:47

Вибори до органів місцевої влади в Україні, що відбулися 31 жовтня, не відповідали повною мірою стандартам Ради Європи.

Про це заявили представники місії спостерігачів Ради Європи на українських виборах, повідомляє блог Ради Європи "Human Rights Europe".

Так, голова делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Тьорнстрьом заявила:

"Ті, хто прийняв закон, який уможливив політично незбалансовані склади виборчих комісій і сприяв, зокрема, скасуванню реєстрації кандидатів в останню мить перед виборами, мали б визнати, що голосування не відповідало стандартам, які ми хотіли побачити, зокрема, всім вимогам європейських стандартів про чесні, прозорі і професіонально організовані вибори".

"День голосування продемонстрував слабкість нового виборчого закону, прийнятого лише за три місяці до цих виборів", - додав представник Комітету регіонів ЄС Тііт Калласвее.

Члени делегації також висловили стурбованість повідомленнями про те, що фальшиві бюлетені могли бути "вкинуті" у скриньки для голосування.

Також через складність підрахунку голосів та те, що рішення могли бути ухвалені кворумом 3 із 18 членів виборчкомів, слід очікувати судових позовів після оголошення результатів виборів, констатують спостерігачі.

"За винятком деяких інцидентів на певних дільницях, голосування загалом пройшло гладко. Це показує, що були докладені зусилля, щоб надати місцевому самоврядуванню високий пріоритет", - сказала Мослер-Тьорнстрьом.

"Тож логічно було б створити правові рамки для місцевих та регіональних органів самоврядування у повній відповідності з європейськими стандартами. Цього вимагають слабини чинного законодавства, яке слід виправити якомога швидше", - додала вона.  

"Україна вже продемонструвала, що може робити краще, наприклад, під час президентських виборів цього року", - підкреслила Мослер-Тьорнстрьом.

УНІАН, "Українська правда"