КАБМІН ОЧІКУЄ ХВИЛЯ ВЕЛИКИХ КАДРОВИХ ПЕРЕСТАНОВОК

П'ятниця, 5 листопада 2010, 11:53


Команда президента Віктора Януковича готується до масштабної кадрової ротації в Кабінеті міністрів.

Як пише "Дело", у коридорах влади активно обговорюються декілька можливих сценаріїв кадрових перестановок.

Так, увійти в уряд після успішно проведених місцевих виборів можуть прем'єр-міністр Криму Василь Джарти й губернатор Вінничини Микола Джига, пише видання.

Джарти передрікають посаду міністра транспорту, яку зараз обіймає людина нардепа від Партії регіонів і основного спонсора Блоку Литвина Василя Хмельницького - Костянтин Єфименко. На користь звільнення Єфименко говорять і нападки на його відомство з боку керівника КРУ Петра Андрєєва, вважає газета.

Джизі ж передрікають посаду міністра внутрішніх справ. Чинний міністр Анатолій Могильов, як очікується, буде відправлений на роботу до Криму.

Сам Могильов версію про своє переведення на роботу в Сімферополь не коментує, але заявив виданню, що буде виконувати будь-яке рішення президента.

Крім того, за інформацією газети, місце міністра економіки замість Василя Цушка обійме Сергій Буряк (екс-керівник Податкової адміністрації в уряді Юлії Тимошенко).

У свою чергу, Цушко обійме посаду міністра з питань надзвичайних ситуацій. Крім Цушка на цю посаду можуть призначити Анатолія Присяжнюка, який зараз керує Київською областю, зазначає "Дело".

Як відомо, нинішній міністр охорони здоров'я Зіновій Митник виграв місцеві вибори по одному з мажоритарних округів в Івано-Франківській області

Його місце, за інформацією газети, може отримати або екс-перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Орда, або секретар РНБО Раїса Богатирьова. За іншою версією, Богатирьова може отримати посаду ректора Медуніверситету ім. Богомольця.

Посада секретаря Ради нацбезпеки й оборони, за інформацією різних джерел, найближчим часом дістанеться екс-генпрокурору Олександру Медведьку.

Крім того, якщо голову Антимонопольного комітету Олексія Костусева офіційно оголосять переможцем виборів мера Одеси, ця посада також звільниться.

Можливо, його посаду обійме нинішній заступник Костусєва і брат першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна Рафаель Кузьмін.

"Ротації в Кабміні, безумовно, будуть. Це стосується й Мінтрансу, і Міноборони, і Мінздоров'я...Але це все буде вирішувати президент, тому остаточного сценарію ніхто не знає", - сказав депутат від Партії регіонів Святослав Піскун.