За посаду голови АМКУ борються групи Ахметова, Литвина й Жванії

П'ятниця, 3 грудня 2010, 13:27

Олексій Костусєв, який виграв вибори на посаду мера Одеси, звільнив посаду голови Антимонопольного комітету.

Президент визначиться з його наступником до кінця наступного тижня, сказав газеті "Дело" народний депутат від Партії регіонів Володимир Рибак.

Костусєв здобув посаду мера Одеси ще 30 жовтня, він уже переїхав жити в Одесу, але на сайті АМКУ досі значиться як голова відомства.

Обов’язки голови Комітету виконує його перший заступник Юрій Кравченко - він вважається близьким до народного депутата від Блоку Литвина Ігоря Шарова.

Саме Кравченко - один із найімовірніших кандидатів на посаду голови АМКУ, пише видання.

"Кравченко - гідна кандидатура, я був би дуже радий такому призначенню", - заявив газеті голова Комітету лісового господарства Микола Шершун, син якого Сергій Шершун працює одним із 9-ти заступників голови АМКУ.

При цьому Шершун наглосив, що Антимонопольний комітет ніколи не був квотою Народної партії (яка входить у Блок Литвина).

Водночас, джерела в Кабміні стверджують, що Костусєв уже запропонував Кравченко обійняти посаду першого заступника мера Одеси.

Одночасно з Кравченком президент також розглядає кандидатуру заступника голови АМКУ, брата заступника генпрокурора Ріната Кузьміна - Рафаеля Кузьміна.

Раніше була інформація, що посада голови Антимонопольного комітету буде віддана Рафаелю Кузьміну у випадку, якщо його брат не стане генпрокурором.

Як пише видання, Кузьміна на посаду голови АМКУ лобіює Рінат Ахметов.

"Рафаель Кузьмін – реальна кандидатура. Людина перебуває на своєму місці", - вважає заступник голови Антимонопольного комітету Сергій Стефановський.

Крім того, замінити Костусєва на посаді голови АМУ готовий нардеп Давид Жванія.

Він уже досить давно претендує на цю посаду. Як кажуть його опоненти, для досягнення цього він і створив у парламенті свою групу, яка голосує за законодавчі ініціативи чинної влади.

"Нам цю посаду приписують уже протягом трьох років", - зазначили в прес-службі Жванії.powered by lun.ua