25.06

Банківський форум

На учасника "податкового Майдану" вішають створення злочинної групи

Четвер, 3 березня 2011, 09:35

Голову правління "Коаліції учасників помаранчевої революції" Сергія Мельниченка обвинувачують у створенні злочинної групи, члени якої ушкодили держмайно на Майдані Незалежности під час акцій підприємців.

ГУ МВС у Києві висунуло обвинувачення Мельниченку в середу, 2 березня, пише "Комерсант-Україна".

Йому інкримінується створення злочинної групи, яка під час акцій протесту підприємців наприкінці минулого року завдала шкоди державі в розмірі понад 200 тис. грн. Раніше Мельниченко проходив у подібній справі як один із підозрюваних.

У постанові про притягнення його як обвинувачуваного, як пише газета, стверджується, що "Мельниченко, будучи головою "Коаліції учасників помаранчевої революції", організував групові дії, пов’язані з проведенням 22 листопада 2010 року Дня свободи й акцій протесту проти ухваленого Верховною Радою Податкового кодексу".

"З вечора 21 листопада 2010 року й до 3 грудня 2010, реалізуючи свої злочинні наміри, спрямовані на ушкодження чужого майна на майдані Незалежності, за попередньою змовою з Федчуком Р.Е., Ахтирським О.С., Мандичем А.В, Гаркавенком І.О., Заплаткіним О.В. і Грузиновим В.М. установив для учасників акції військові намети в кількості 8 штук, у процесі установки яких у шви між гранітним покриттям були забиті металеві кути в кількості 132 штук довжиною 50-60 см", - говориться у документі.

Таким чином, на думку слідства, Мельниченко "завдав матеріальної шкоди територіальній громаді міста Києва й шляхо-експлуатаційному управлінню (ШЕУ) з ремонту й утримування доріг і споруд на них Шевченківського району шкоди у розмірі 212 292 грн".

Крім того, Мельниченко обвинувачується в тому, що під його керівництвом зазначені особи ушкодили металеву огорожу на Майдані, завдавши цим шкоди комунальному майну міста на суму 2711 грн.

Сам Мельниченко вважає обвинувачення абсурдними і називає свої справи "політичними репресіями".

Обвинувачення йому пред'явлене за ст. 28 КК ("скоєння злочину групою осіб, за попередньою змовою, організованою групою чи злочинною організацією") і ст. 194 КК ("навмисне знищення чи ушкодження чужого майна, яке завдало збитку у великих розмірах"), що передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення свободи на строк до 15 років.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: