Україна і Чехія посварились через консульство

П'ятниця, 1 липня 2011, 10:45

МЗС Чехії заявило про те, що змушене закрити візовий відділ Генконсульства Чехії в Донецьку через зволікання з боку України.

Відповідна інформація розміщена для загального ознайомлення в Донецьку на вході до Генконсульства, а також на офіційному сайті Генконсульства Чехії.

"Згідно з рішенням МЗС Чехії від 1.07.2011, буде закрито консульський відділ Генерального консульства ЧР у Донецьку. До такого технічного кроку МЗС ЧР вдалося через тривалу бездіяльність української сторони у питанні адміністративного забезпечення діяльності підрозділу", - зазначається в інформації.

З 1 липня жителі Донецької, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької і Херсонської областей, Севастополя і Криму мають подавати заяви на короткострокові візи особисто в консульському відділі Посольства Чехії в Києві.

Також наголошується, що в Києві Посольство Чеської Республіки в Україні збільшить кількість заяв, що подаються на шенгенські візи індивідуально.

"Підставою для введення зазначених заходів стало те, що Україна дотепер не дала згоду на приїзд нового Генконсула в Донецьку, клопотання щодо якого чеське Міністерство закордонних справ подало ще 23 лютого 2011 року", - зазначається в повідомленні.

У результаті такого зволікання Генеральне консульство ЧР у Донецьку вже місяць працює без керівника.

МЗС Чеської Республіки також не може без нового Генерального консула призначити на посаду ще одного консульського дипломата. Ще один консульський працівник з 7 червня чекає на оформлення нового ідентифікаційного посвідчення, яке є основним документом, що робить можливим його перебування і роботу в Україні.

Між тим директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, що "дипломатичного конфлікту між Україною і Чехією не існує".

Він додав, що запропонована Чехією кандидатура генконсула в Донецьку вже узгоджена, і ця процедура проходила в "традиційних часових рамках, які застосовуються у дипломатичних відносинах".

За словами Волошина, наразі "завершення процедури призначення генконсула в Донецьку є прерогативою чеської сторони".

УНІАН, Інтерфакс

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування