Заарештовано директора кращого санаторію України

Субота, 1 жовтня 2011, 12:10

Заарештовано директора легендарного Сакського військового санаторію міністерства оборони Віталія Устюжаніна.

За інформацією ZN.UA, у п'ятницю представники кримської прокуратури приїхали в санаторій з метою провести вилучення документів і заарештувати директора.

Однак колектив санаторію не дав цього зробити, поставивши автокран і не допустивши представників прокуратури на територію санаторію.

Однак вже ввечері того ж дня, коли Устюжанін йшов з роботи, його затримали люди в масках, відвезли до Сімферополя і направили в прокуратуру.

За інформацією джерел ZN.UA, його звинувачують у злочинах за двома статтями — розтрата державних коштів в особливо великих розмірах та перевищення службових повноважень.

Прокуратура Київського району Сімферополя вилучила всі фінансові, тендерні документи, вінчестери і всі телефони, що мають пам'ять.

Сакський військовий санаторій Міноборони вважається кращим санаторієм країни і одним з кращих у світі. Його оборот становить понад 150 мільйонів гривень на рік.

15 липня 2011 міністр оборони Михайло Єжель видав наказ, яким ліквідується "Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. Пирогова", а всі його фонди, оборотні кошти та цінності передаються іншому державному підприємству МО –"Укрвоенкурорту", яке, крім назви, не має ніякого відношення до медицини та курортної діяльності.

Проти цього рішення виступив голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, який заявив, що такий крок — це фактично схема рейдерського захоплення санаторію.

Крім того, проти виступили уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, глави комітетів ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Цушкевич.

Проти реорганізації санаторію виступило і міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Колектив санаторію звернувся до суду, який 25 серпня заборонив його реорганізацію. 1 вересня 2011 суд мав приймати рішення по суті, однак Міноборони затягує розгляд цього питання, і рішення суду донині немає, пише "Дзеркало тижня".

powered by lun.ua