В українських бранців у Лівії відібрали одяг і не дають ліків

Середа, 5 жовтня 2011, 08:39

У двох одеситів, які перебувають у полоні в лівійських повстанців із середини серпня, почалися серйозні проблеми зі здоров'ям.

Про це повідомила газеті "Сегодня" родичка Максима й Олександра Шадрових - Дарина.

"Вчора батько і брат додзвонилися додому. Вони поскаржилися, що в Максима сталося три напади епілепсії, один із них дуже важкий. Тато страждає від підвищеного тиску. А в лівійців немає необхідних ліків, щоб їм допомогти!", - нарікає вона.

"Їм взагалі не надають медичної допомоги! Іноді їх відвідують консули Росії й України, які приносять їм вітаміни й аспірин. Коли їх відпустять додому з полону, вони не знають. Кажуть, мовляв, єдине, що змінилося в їхньому положенні, – їх перестали допитувати лівійці", - говорить Дар'я Шадрова.

У свою чергу, дружина іншого лівійського заручника, одесита Дмитра Писаренка – Наталя, розповіла виданню, що в її чоловіка та інших бранців лівійці відібрали одяг.

"Годують їх нормально, не знущаються. Але відібрали мобільні телефони (дають подзвонити лише зрідка) і одяг. І вони залишилися тільки в тому, що було на них надягнено, коли їх узяли в полон. Коли вони повернуться, ніхто не знає", - каже вона.

Прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров запевнив, що зв'язок із українськими ув'язненими в Лівії є.

"Вони зідзвонюються з рідними. Також їх відвідував лікар. В іншому ситуація не змінилася. Їх відпустять після того, як лівійська сторона завершить розслідування", - зазначив він.powered by lun.ua