Хакери вкрали брошуру про земельну реформу і розіслали владі?

2 листопада 2011, 08:22

Президент повинен підтвердити або спростувати план проведення земельної реформи з 1 січня 2012 року.

Про це заявили у вівторок заступник голови Верховної Ради Микола Томенко та депутат Василь Кравчук, повідомляє сайт Томенка.

Томенко заявив, що земельна реформа фактично почала реалізовуватися не лише без участі парламенту, а й залишається питання, чи погодили її проведення з президентом та прем’єр-міністром.

Реклама:

Віце-спікер нагадав, що на сьогодні урядовий законопроект про ринок землі не розглядався парламентом навіть у першому читанні, а лише пройшов процедуру розгляду у профільному комітеті та отримав критичний висновок Головного науково-експертного управління, яке пропонує його доопрацювати.

Водночас, Томенко заявив, що це не завадило чиновниками Державного агентства земельних ресурсів спільно з місцевою владою проводити "типу громадські слухання про земельну реформу".

Він розповів, що в основі цих обговорень покладений документ, підготовлений Державним агентством земельних ресурсів та Міністерством аграрної політики і продовольства, випущений у книжечці під назвою "Земельна реформа в Україні: 100 запитань і відповідей" зі вступним словом і фотографією президента та міністра АПК.

РЕКЛАМА:

Томенко зазначив, що минулого тижня він представив ЗМІ цю брошуру, але після її оприлюднення Держагентство земресурсів заявило, що вони дійсно готували таку брошуру, але не випускали, а хакери-провокатори вкрали її з їхніх комп’ютерів, роздрукували та розіслали по регіонах.

Віце-спікер повідомив, що планує звернутися до Генпрокуратури, щоб вона з’ясувала, які хакери змогли вкрасти та надрукували брошуру з портретом президента (який у вступному слові до неї заявляє про необхідність негайно проводити земельну реформу) і з портретом міністра АПК (який висловлює сподівання, що ця брошура дасть відповіді на всі запитання щодо земельної реформи) і розіслали чиновникам на місцях.

Коментуючи основні тези даної брошури, Томенко повідомив, що в ній, зокрема, зафіксовано, що з 1 січня 2012 року можна буде продавати та купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Віце-спікер нагадав, що у посланні президента до Верховної Ради зафіксована інша дата – 1 січня 2013 року.

За його словами, у брошурі висловлена думка експертів про те, що вартість землі у 2012 році буде низькою: від 300 до 800 доларів за гектар (хоча ще рік тому йшлося про 1,5 тисячі за гектар, згодом про 500-800 доларів).

Томенко нагадав, що влада заявляє: земельний кадастр реально може бути створений лише з 1 січня 2012 року і лише у 2012 році може запрацювати земельний банк.

На його думку, після розповсюдження згаданої брошури "псевдообговорення земельної реформи, в тому числі і у парламенті не має сенсу".

земля Томенко
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування