Януковича налякали люди Фірташа - експерт

6 переглядів
Четвер, 3 листопада 2011, 17:25

Віктор Янукович не прийняв кардинальних кадрових рішень через повідомлення про підготовку збройних нападів на органи влади.

Таку думку у коментарі Українському тижню висловив політолог, керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

За словами експерта, оточення Януковича намагається вплинути на його кадрові рішення.

"Є така приказка – свита робить короля. І в цій ситуації для будь-якого короля, яким би він не був сильним, потрібні або професіонали, або люди, які захищали би його безпеку і приховували його страхи", - сказав він.

За словами експерта, справа в тому, що у середу Янукович мав ухвалювати серйозні кадрові рішення щодо Кабміну.

"Для цього його оточення підігрівало його страхи, щоб ним можна було управляти", – впевнений Небоженко.

"А чому ці кадрові питання не були вирішені? Тому що оточення президента переграло само себе. З одного боку, вони посилили його страх про особисту безпеку, для захисту якої потрібно тримати надійного силовика", - додав він.

"З іншого боку – Хорошковський намагається вискочити з бідного СБУ на багате міністерство фінансів. І природно, що Янукович вибрав перший шлях – якщо ви мене лякаєте, то залишайтеся поряд зі мною, а не втікайте в Кабмін", – пояснив політолог.

На думку політолога, якби не йшлося про начальника СБУ, то навіть "заляканий" Янукович ухвалив би "потрібне" кадрове рішення.

На запитання, хто зацікавлений у маніпулюванні президентом, політолог відповів: "Звичайно, це оточення, пов’язане з людьми "РосУкрЕнерго", тобто так звана група Фірташа, представники якої є практично у всіх міністерствах і відомствах".

Водночас серйозно впливати на думку Януковича можуть особи, які працюють на Росію, вважає Небоженко.

"Зрозуміло, що Путін наполегливо доводить Януковичу, що тільки він може захистити його від підлості олігархів і гніву народу. Думаю, що є люди, які працюють на Росію і постійно повторюють Януковичу, що він повинен звужувати контакти з населенням, з політиками, ізолюватися від суспільства для того, щоб зберегти свою безпеку", – зазначив Небоженко.

Однак політолог не думає, що в Україні можливе запровадження надзвичайного стану.

"Ні, зараз думаю, що ні… Не варто забувати, що під час надзвичайного стану перестають працювати корупційні зв’язки, починають діяти зовсім інші відносини, а це ніяк не потрібно людям, які заробляють величезні гроші, спонсоруючи державну економіку", – зазначив він.

"Але повторюю - це може свідомо робитися тільки зі сторони Кремля, який хоче показати, що Україна живе набагато гірше, ніж спокійна стабільна і сита Росія. Може бути такий план – підштовхнути оточення Януковича до введення надзвичайного стану, а потім показувати всім, мовляв, як ці українці не можуть навіть спокійно і мирно жити", – додав Небоженко.

Нагадаємо, у середу Віктор Янукович заявив, що опоненти влади скуповують зброю для нападів на органи влади.

У четвер стало відомо, що були посилені заходи щодо охорони перших осіб.

Офіційно у Службі безпеки України коментувати заяву Віктора Януковича поки не стали.

Натомість опозиція вже заявила, що адекватність президента Януковича викликає багато запитань.

Згодом у МВС заявили, що люди, в яких вилучали зброю, серед мотивів зберігання називали й наміри нападу на державні установи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua