Тюремники запевняють, що засуджені себе не били

Понеділок, 7 листопада 2011, 18:12

У Піщанській виправній колонії №59 масового побиття засуджених не було.

Про це повідомили в управлінні Державного департаменту з питань виконання покарань у Вінницькій області, передає УНІАН.

У прес-службі управління, з метою перевірки інформації, яка була викладена днями одним із правозахисників про масове побиття засуджених у колонії, уповноваженим представником Міжнародного комітету захисту прав людини Сергієм Танасковим було здійснено виїзд до даної установи.

"Під час обходу дільниць виправного закладу були перевірені умови, у яких утримуються засуджені, проведена бесіда у відділеннях соціально-психологічної служи та на робочих місцях", - зазначили в управлінні.

"Під час зустрічі із уповноваженим представником Міжнародного комітету захисту прав людини засуджені повідомили, що не мають жодної уяви про застосування до них фізичного або психологічного насилля", - заявили в прес-службі.

"Натомість вони зазначили, що напередодні в установі проводився обшук, який є звичною справою у місцях позбавлення волі. Під час проведення особистого прийому уповноваженим представником жоден засуджений не висловив нарікань на дії персоналу виправного закладу. Жоден із наведених правозахисником фактів, а саме: самокаліцтво, масове побиття, свого підтвердження не знайшли", - зазначається у повідомленні.

Також у прес-службі зауважили, що ситуацію у Піщанській колонії було перевірено вінницьким прокурором з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та фахівцями цивільних медичних закладів, які, у свою чергу, опитали та оглянули засуджених установи.

Висновки прокурора та медиків були одностайними: порушень чинного законодавства з боку співробітників пенітенціарної служби області не виявлено, а скарг від засуджених не надходило.

Як відомо, 6 листопада Вінницька правозахисна група заявила, що 3 листопада на території Піщанської виправної колонії було вчинено масове побиття засуджених.

За словами правозахисників, протестуючи проти психічного тиску і фізичних знущань, група засуджених вдалася до акту масового самокаліцтва, порізавши собі руки та животи.

Двоє засуджених серйозно постраждали.