Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Росія прогнозує зниження поставок газу через Україну

Середа, 9 листопада 2011, 15:30

В "Газпромі" прогнозують скорочення поставок газу по українській газопровідній системі у зв'язку з введенням газопроводу "Північний потік".

Про це в ході телефонної конференції для інвесторів повідомив заступник гендиректора "Газпром експорту" Сергій Челпанов, пише "Інтерфакс-Україна".

На його думку, українська газопровідна система тепер може бути заповнена тільки у разі зростання попиту на газ у Європі.

"Все залежить від попиту на газ у Західній Європі. В даний час буде скорочення поставок газу по українській системі. Але якщо зростатиме попит, то буде завантажена і українська система, і "Північний потік", - сказав він.

Водночас глава міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко не бачить у "Північному потоці" альтернативи тим можливостям, які дає українська ГТС.

"Ми не бачимо в "Північному потоці" критично важливу альтернативу тим можливостям, які надає наша ГТС, а значить, без України для забезпечення потреб Європи ні Росія, ні сама Європа не обійдуться", - сказав він на прес-конференції в середу в Києві.

За його словами, необхідно досягти ситуації, за якої дотримувалися б і інтереси України, і РФ, і Європи.

"Питання полягає в тому, як зробити так, щоб і ми, і Європа, і Росія, говоримо ми як про держави, так і про нафтогазові компанії, які беруть участь у цих процесах, відчували себе впевнено, комфортно в розумінні балансів інтересів, в організації системи поставок газу, яка б задовольнила всіх учасників", - сказав він.

Як відомо, у вівторок 8 листопада президент Росії Дмитро Медведєв і канцлер Німеччини Ангела Меркель урочисто запустили першу чергу "Північного потоку".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: