Європарламент порадує Україну цього року

4 перегляди
Четвер, 1 грудня 2011, 14:06

Європейський парламент виступає за парафування угоди про асоціацію з Україною в цьому році та її підписання – в наступному.

Як передає УНІАН, про це йдеться у схваленій у четвер доповіді щодо рекомендацій Європарламенту Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій про переговори щодо угоди про асоціацію з Україною.

За проект доповіді Ричарда Антоні Легутко (група Європейських консерваторів та реформістів, Польща) проголосували більшість депутатів, присутніх в залі. Голосування проводилося підняттям рук.

"Зробити необхідний прогрес з метою досягнення швидкого парафування угоди про асоціацію між ЄС та Україною, бажано до кінця 2011 року за можливості", - написано в документі.

Разом з тим депутати зазначили, що парафування повинно відбуватися на фоні зобов’язань України реалізувати необхідні реформи та посилити демократичні цінності, захист прав людини і дотримання верховенства права.

Крім того, депутати закликали Раду ЄС, Єврокомісію та Європейську службу зовнішніх дій прагнути підписання угоди з Україною в першій половині 2012 року та підготовки необхідних для її ратифікації документів до кінця 2012 року.

"За умови, якщо заклик поважати верховенство права та інші вимоги, встановлені в резолюції від 27 жовтня 2011 року, будуть почуті", - зазначив Європарламент.

Як відомо, тоді євро парламентарі заявили, що  у зв’язку з останніми подіями в Україні, в тому числі винесенням вироку Юлії Тимошенко, переслідуванням низки інших міністрів її уряду, проблемами з дотриманням прав людини та принципів демократії, можливий негативний вплив внутрішньополітичної ситуації в Україні на підписання угоди.

Європарламент також виступає за активну роботу зі встановлення безвізового режиму з Україною.

Автор пропонує більш активно працювати над встановлення безвізового режиму між Україно та ЄС, ніж утримувати довготривалу перспективу, за умови, якщо Україна виконає необхідні технічні критерії, визначені в Плані дій з лібералізації візового режиму.

Також він пропонує встановити проміжну мету скасування існуючих візових зборів та вжити належних заходів під час європейського футбольного чемпіонату з метою використання цієї нагоди, як пробного періоду для безвізового режиму. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua