За штурм облдержадміністрації з вилами "шиють" 5 років

Середа, 7 грудня 2011, 18:49

Донецьку порушено кримінальну справу за проведення акції протесту 28 листопада.

Про це повідомив організатор акції глава обласної громадської організації "Спілка ошуканих вкладників" Дмитро Верзилов, передає Gazeta.ua.

Як відомо, вранці 28 листопада біля входу до Донецької облдержадміністрації зібралося більше 50 пенсіонерів. Деякі принесли з собою вила, граблі та лопати.

Вимагали скасування березневого підвищення тарифів ЖКГ на 80%, захисту прав "дітей війни".

Пенсіонери намагалися пройти в будівлю облдержадміністрації, але зустріли опір 15 міліціонерів, які охороняли вхід.

За цими подіями прокурор Донецька порушив кримінальну справу за ч.2 ст 345 КК (умисне заподіяння працівникові правоохоронних органів тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків).

Справу порушено за фактом, але організатор акції вважає себе підозрюваним.

За версією слідства, майже 80 громадян, озброєних вилами і лопатами, побилися з охороною облдержадміністрації.

"Ламаючи двері, учасники акції організували "живий таран". Через це вхід в будівлю був заблокований, і відвідувачі змушені були входити до облради через додатковий вхід", - зазначає видання.

Помічник дільничного інспектора міліції 42-річний Дмитро Міщенко в ході бійки отримав травму і був госпіталізований з діагнозом струс мозку.

"Мені зрозуміло прагнення людей захистити свої права, але, тим не менш, дуже прикро було чути на адресу міліції образливі вигуки і заклики до фізичного насильства, у той час як ми виконували свої службові обов'язки", - передає слова Дмитра Міщенко прес-служба Донецького ГУ ГУМВС Україні в Донецькій області.

Відповідальність правоохоронці покладають Верзилова та в. о. голови Донецької обласної організації партії "Фронт змін" Сергія Чирина.

Санкція ч. 2 ст. 345 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на термін до 5 років.